Z życia Kościoła

środa 25 stycznia 2017 17:56:09

Styczniowe "Spotkanie z Biblią"Styczniowe "Spotkanie z Biblią"

W środę, 25 stycznia w bocheńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" odbyło się pierwsze w tym roku "Spotkanie z Biblią". Poprowadził je tradycyjnie ks. dr Marek Mierzyński, asystent stowarzyszenia.

Spotkanie poświęcono "Wyznaniu wiary zawartym w Piśmie Świętym".

- Wyznanie wiary w Chrystusa jako Pana i Zbawiciela wyrasta ze świadectwa ewangelistów i Dziejów Apostolskich. Zostało sformułowane na soborach w IV i V wieku jako konkretne artykuły wiary. Wyznanie wiary wyraża się w postaci kerygmy, czyli przepowiadania pierwotnego Kościoła i sprowadza się do uznania Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, który jest gwarantem udziału w chwale  zbawionych. Wzywa On do nawrócenia i i życia chrześcijańskiego przenikniętego świadectwem Ewangelii. Wiara wyznawana ustami prowadzi do usprawiedliwienia, a jej praktyczne realizowanie stanowi rękojmię zbawienia - mówił ks. dr Marek Mierzyński.

W spotkaniu wzięli udział członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA