Kategoria: Podróże po świecie
Opublikowano: 2015-02-07 11:10:18 przez system

Turcja dla ciekawych świata. Marmaris i okolice

Jest jednym z najsłynniejszych kurortów w Turcji, a jednak turyści wciąż odkrywają tu coś nowego, pięknego i godnego polecenia. Marmaris przyciąga. Kusi doskonałym zagospodarowaniem oraz pięknymi krajobrazami. Jak można wypoczywać w tym kurorcie? Jakie atrakcje czekają w jego najbliższej okolicy?

Popularność Marmaris nie powinna nikogo dziwić. Położenie na wybrzeżu Morza Egejskiego samo w sobie jest wielkim walorem. Marmaris, które w swojej ofercie ma m.in. Rainbow Tours, może się też pochwalić doskonałym zagospodarowaniem oraz piękną okolicą, dzięki czemu jest idealnym kurortem dla każdego, komu marzy się udany wypoczynek pod hasłem Turcja wakacje w atrakcyjnym otoczeniu. Na wakacje w Turcji bardzo często poleca się właśnie Marmaris i jego najbliższą okolicę. Dlaczego warto z takiej propozycji skorzystać?

Znany kurort i jego atrakcje

Marmaris to piękna plaża oraz tętniąca życiem dzielnica handlowa. Ten kurort sprzyja młodym ludziom, którzy szukają dobrej zabawy w tureckich barach oraz dyskotekach. Nie brak tu jednak i miejsc spokojniejszych, dzięki czemu w rejonie Marmaris często spędzają wczasy całe rodziny. Spacery po starówce oraz po malowniczej promenadzie to kolejna forma spędzania tu czasu wolnego. Turyści chętnie skupiają się też na uprawianiu sportów wodnych oraz na korzystaniu z ciekawych wycieczek na teren pobliskiej wyspy Rodos, znanej ze wspaniałych zabytków. W samym Marmaris również czeka perełka dawnej architektury. Jest nią zamek Jonów, którego historia zaczyna się około tysiąca lat p.n.e. Po starannej odbudowie, zamek ten zaczął pełnić rolę placówki muzealnej. Archeologia oraz etnografia to najważniejsze zagadnienia, z którymi można się tu zapoznać w ciekawy sposób. A jakie atrakcje czekają w pobliżu Marmaris?

Okolica pełna skarbów

By w ciekawy sposób spędzić czas w najbliższej okolicy Marmaris, wcale nie trzeba zapisywać się na wycieczki na grecką wyspę. Rejon Marmaris to moc atrakcji dla każdego, a wiele ciekawych obiektów znajduje się w niewielkiej odległości od tego kurortu. Kaunos oraz Kindos to dwa starożytne miasta, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wypoczynku w tej części Turcji. Dumą Kaunos są wykute w skale grobowce oraz ruiny antycznego teatru. Miasto Kindos może się z kolei pochwalić ruinami dawnego sanktuarium, które ze względu na bliskość wyspy Kos cieszyło się ogromnym zainteresowaniem pionierów dawnej medycyny.

Popularne miasteczko turystyczne kusi nowoczesnymi hotelami i licznymi atrakcjami. Na jego terenie każdy może się nacieszyć komfortem i dobrą zabawą. Nie brak tu jednak i cennych zabytków. Nie trzeba ich szukać daleko. To, co najciekawsze, znajduje się przecież bardzo blisko tego tętniącego życiem kurortu.