Kategoria: Zapowiedzi
Opublikowano: 2020-02-19 16:30:45 przez jj

Poeta z Bochni spotka się z czytelnikami

Zbigniew Pikuła, poeta i satyryk urodzony w Bochni, spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania odbędzie się promocja jego pierwszego tomiku pt. „Zebrałem się w tomik”.

Zbigniew Pikuła urodził się w Bochni, od ponad pół wieku mieszka w Majkowicach. Ukończył Technikum Mechaniczne i to na okres nauki w technikum datują się jego pierwsze wiersze. Były to kuplety i wiersze satyryczne opisujące dzieje klasy i szkoły. Później zarzucił pisanie i dopiero od kilkunastu lat do niego powrócił.

Tworzy wiersze klasyczne cechujące się rymem i rytmem, zarówno liryczne jak i satyryczne. Pisze również fraszki, limeryki i humoreski. Jest współorganizatorem wielu imprez kulturalno - środowiskowych. Pełnił funkcję radnego - Radny Gminy Bochnia w latach 1990 - 1994 i 2014 - 2018. Obecnie na emeryturze. Jego hobby to także gra na gitarze i śpiewanie własnych tekstów.

Jest laureatem czterech ogólnopolskich konkursów literackich, na których otrzymał wyróżnienia, są to: III Ogólnopolski Konkurs Poetycki "o Buławę Marszałka" w Sulejówku 2018 r. ; XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. J. Kosakowskiego w Iwkowej 2019 r. ; Małopolska Nagroda Poetycka "Źródło" III Edycja Tarnów 2019 r. i XV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny "o Statuetkę Stolema" w Gniewinie 2019 r. Jak sam mówi: „Otrzymane wyróżnienia zachęciły mnie do częstszego zapraszania w moje progi lirycznej weny…”. Przed wydaniem swojego pierwszego tomiku wiersze liryczne, satyryczne, fraszki i limeryki publikował w „Angorze”, oraz na portalu: poetyckie-zacisze.pl.

Promowany tomik zawiera wiersze liryczne, satyryczne, fraszki, a także limeryki. Są to wybrane utwory napisane w kilku ostatnich latach.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewni Radosław Brydniak. Podczas spotkania będzie można nabyć tomik i otrzymać autograf od autora.

Spotkanie autorskie odbędzie się 25 lutego o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5.