Kategoria: Zapowiedzi
Opublikowano: 2020-02-19 16:51:59 przez jj

Znany autor i ilustrator przyjedzie do Łapczycy

Gminna Biblioteka Publiczna w Łapczycy Serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, polskim pisarzem i ilustratorem. Spotkanie odbędzie się 5 marca 2020r. o godz. 11.00 w budynku Wiejskiego Domu Ludowego w Łapczycy.

Wiesław Drabik jest autorem ponad 200 książek dla dzieci ukazujących się w pięciu wydawnictwach: Skrzat (Kraków), Siedmioróg (Wrocław), Debit (Bielsko-Biała), Wilga (Warszawa), Pascal (Bielsko-Biała) – niektóre z nich ilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Są to najczęściej bogato ilustrowane bajeczki o zwierzętach, które swoją popularność zawdzięczają również ilustracjom Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty i Carlosa Busquetsa. Wiele z nich ukazało się seriach: Bardzo śmieszna Historia, Odjazdowy zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze śmiechu beczki.

Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania, Mundial na Pastwiskach. Powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: „Zostań Mistrzem” i „Czytam z tatą” w żartobliwej formie opisujące drogę do medali najlepszych polskich sportowców, którzy w tych bajkach występują pod postaciami sympatycznych zwierzątek.

Wiesław Drabik jest również autorem krótszych form, z których kilka umieszczono w wyborze: 100 wierszy na każdą okazję (pod red. Michałowskiej, wydawnictwo Siedmioróg, 2010), a wiersz „List do Mikołaja” w podręczniku do 2 klasy (wyd. MEN, 2013).

Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Od wielu autor spotyka się z czytelnikami na targach książki oraz podczas spotkań autorskich, w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.