Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-12-21 04:28:34 przez system

10 urodziny krytej pływalni w Bochni

27 grudnia mija dokładnie 10 lat od udostępnienia basenu społeczeństwu królewsko-górniczej Bochni, kiedy to wieloletnie zmagania całych pokoleń bochnian zakończyły się pełnym sukcesem.

W naszym mieście funkcjonuje dziś piękny basen pływacki i to basen typu sportowego. Warto podkreślić, że mimo rosnącej konkurencji, jest to jedyny między Krakowem a Tarnowem, obiekt na którym można rozgrywać imprezy sportowe rangi krajowej i międzynarodowej.

Basen nie jest obiektem czysto komercyjnym i jak większość obiektów tego typu jest w części utrzymywany finansowo przez samorząd miejski. Cieszy się dużym zainteresowaniem. Przez te 10 lat bocheńską pływalnię odwiedziło aż 1 mln 268 tys. 458 osób (wg danych z niedzieli 20 grudnia br), a mijający rok zaliczyć można do jednego z najlepszych pod względem frekwencji, co dokładnie obrazuje poniższy wykres.

Przez 10 lat istnienia basenu skorzystało z niego ponad 1 mln 260 tys. osób!Bocheńska pływalnia dysponuje dwoma basenami: głównym o wymiarach 25 x 16 m i głębokości: 1,95 - 2,05 m (temperatura wody ok. 28oC) przeznaczonym do organizacji zawodów sportowych i dla osób umiejących pływać, z widownią na 150 miejsc siedzących, oraz rekreacyjnym o wymiarach 12,5 x 7,5 m i głębokości: 0,7 - 1,1 m (temperatura wody ok. 32oC) z 60-metrową zjeżdżalnią, jacuzzi, biczami wodnymi i gejzerami przeznaczonym do szeroko rozumianej rekreacji, głównie dla małych dzieci i osób nie umiejących pływać.

Na terenie obiektu funkcjonuje sklep sportowy, w którym można zakupić niezbędne akcesoria pływackie oraz Bistro MAX, serwujące smaczne i niedrogie posiłki. Basen połączony jest integralnie z Centrum Rehabilitacyjno—Rekreacyjnym (siłownia, sauna, solarium, masaże), a poprzez specjalną przewiązkę także z Hotelem Millenium (3 gwiazdki, 200 miejsc noclegowych, sale konferencyjne, parking na ok. 100 miejsc) i Centrum Wellness & Spa (80 stanowisk, najnowocześniejszy sprzęt, doradztwo instruktora, odnowa biologiczna, masaże, sauna, bio-sauna, solarium i inne).
Na pływalni oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje także kilka placówek handlowo-usługowych (m.in. cukiernia, fryzjer, biuro rachunkowe, poczta). Nieopodal powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa.

Od samego początku basen posiada homologację Polskiego Związku Pływackiego, z czym wiąże się m.in. prawo do organizacji zawodów rangi krajowej, a nawet międzynarodowej. Jak pokazały zorganizowane w październiku br. zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski — bocheńska pływalnia to obiekt bardzo szybki — w Bochni padły aż 4 rekordy Polski seniorów.

Z okazji 10 urodzin Krytej Pływalni w Bochni klientom i partnerom dyrekcja Pływalni składa serdeczne podziękowania oraz najlepsze życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2010 Rok.

Przygotowano także "Urodzinową Promocję" - w okresie od 27 do 31 grudnia godzinny pobyt na pływalni kosztował będzie tylko 1 zł od osoby i to przez cały dzień!