Kategoria: Twoje zdrowie

Współpraca LEKARZ-PACJENT warunkiem dobrych efektów leczenia
Opublikowany 2021-12-12 00:31:17 przez Czas2012 | 0

Tylko zaangażowanie i współpraca z dwóch stron: LEKARZ-PACJENT może przynieść założone efekty. Istotnym elementem utrzymania naszego organizmu w zdrowiu jest świadomość swoich nawyków oraz codziennego stylu życia. Wielodyscyplinarny zespół SCM MOVEMED podczas różnych wizyt z Pacjentami dąży do wypracowania tzw. postawy „empowered patient” – czyli pacjenta poinformowanego i zaangażowanego w sprawy własnego zdrowia. Jeżeli lekarz, fizjoterapeuta, dietetyk, psycholog, trener osobisty będzie sugerował zmiany, a Pacjent nie będzie się do nich stosował – nie można spodziewać się oczekiwanych rezultatów.


Czy zanim sięgniesz po tabletkę, myślisz o ZIOŁACH?
Opublikowany 2021-11-23 22:07:09 przez Czas2012 | 0

W niedzielne poranki Dziadek zawsze robił najlepszą jajecznicę na świecie. Masło i jajka od gaździny ze wsi – nie zapomnę tego szalejącego na samą myśl o „jajeczniczce” apetytu i smaku.


Depresja – prawdy i mity
Opublikowany 2021-10-12 22:58:55 przez Czas2012 | 0

MIT: Depresja nie jest prawdziwą chorobą. Jest to wymówka dla bycia leniwym.

FAKT: Depresja jest jedną z głównych przyczyn niesprawności i niezdolności do pracy na świecie. W ciągu całego życia zachoruje na nią kilkanaście procent populacji. Choroba dotyka dwukrotnie częściej kobiet niż mężczyzn. Depresja często nie zostaje prawidłowo rozpoznana i leczona. Jest otoczona licznymi mitami i stygmatami, co powoduje, że cierpiący na nią ludzie niechętnie szukają pomocy.


Ból głowy – choroba cywilizacyjna
Opublikowany 2021-09-22 08:35:55 przez Czas2012 | 0

Jak często masz uczucie, że Twoja głowa waży tonę, zaraz wybuchnie i snujesz się codzienne z bólem, nad którym nie możesz zapanować? Drażni Cię każdy dźwięk, zapach, światło… i wszyscy dookoła. BÓL GŁOWY to kolejna choroba cywilizacyjna.