Kategoria: Wywiady

Malarstwo, rzeźby, ceramika... Nie tylko Kopalnia Soli
Opublikowany 2020-11-26 21:45:02 przez DML | 3

Bochnianie już od pół roku mogą podziwiać kolorową wystawę Kopalni Sztuki przy Rynku 16 – galerii prowadzonej przez Katarzynę i Leszka Wincełowiczów. Jak sami piszą na stronie internetowej kopalniasztukibochnia.pl, tworzą „miejsce pełne inspiracji i pomysłów na prezenty dla osób, które mają wszystko”. W ich ofercie znajdują się obiekty nowoczesne, malarstwo tradycyjne, ceramika, rękodzieło, a nawet elementy sztuki sakralnej. Klienci mogą również dokonać zakupu publikacji o tematyce bocheńskiej wydawnictwa Regis z Łapczycy, jak i zaopatrzyć się w plan miasta. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej ich pracy i zadać kilka pytań.


Zofia Sitko: Stowarzyszenie Bochniaków ma się dobrze...
Opublikowany 2019-10-10 21:21:45 przez Czas2012 | 1

Zofia Sitko, od niedawna nowa pani prezes Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, w rozmowie z naszą redakcją mówi nie tylko jak radzi sobie stowarzyszenie i jaka jest jego kondycja ale i w jakim kierunku będzie działać.


Gmina Bochnia: wójt o inwestycjach, Lemie i ważnych dla gminy sprawach
Opublikowany 2019-03-20 08:54:58 przez system | 0

Wokół spraw związanych z wydarzeniami w gminie Bochnia wiele razy było głośno. Decyzje Marka Bzdeka, wybranego podczas ostatnich wyborów samorządowych po raz drugi na urząd Wójta Gminy Bochnia, powodowały niemałe zamieszanie, mnogość prasowych publikacji i komentarzy. Udało nam się ostatnio dotrzeć do wójta i zapytać o szczegóły spraw, często personalnych, które miały miejsce w Proszówkach, Cikowicach czy w Rejonowym Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.


Pod jego skrzydłami wyrosły mistrzynie kraju
Opublikowany 2016-12-15 09:13:26 przez system | 0

Asp. sztab. Grzegorz Maj, na co dzień policjant Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w październiku tego roku, jako trener dwóch zawodniczek T.S. MOSiR Bochnia, osiągnął wielki sukces, prowadząc swoje zawodniczki do tytułu mistrzyń Polski młodziczek i młodzików w judo. Zawody odbyły się w Opolu, gdzie trenowane przez Grzegorza Oliwia Wątorek i Wiktoria Żabczyńska zdobyły mistrzostwo w swoich kategoriach wagowych.


Marek Bzdek- Gmina Bochnia ma się dobrze
Opublikowany 2016-11-13 13:53:39 przez system | 80

**Zmiana podczas ostatnich wyborów samorządowych na stanowisku wójta Gminy Bochnia, spowodowała, że po wielu latach zasiadania na stanowiskach urzędowych, wiele osób musiało się rozstać ze swoją dotychczasową pracą. Przez ostatnie dwa lata ciągle słyszymy echa tamtej zmiany. Można je usłyszeć w postaci różnorakich komentarzy, które często przybierają oznaki jawnej niechęci czy oskarżeń o nieudolność obecnie urzędującego wójta. **Radny Marek Gruca - dlaczego zagłosował inaczej niż klub?
Opublikowany 2016-07-09 00:52:29 przez system | 33

Ostatnia sesja Rady Miasta przyniosła dość zaskakujące wydarzenie. Po raz pierwszy w historii burmistrz miasta nie otrzymał aprobaty radnych w sprawie udzielenia absolutorium. Przeciwny był m.in. klub Prawa i Sprawiedliwości, którego radni głosowali przeciw zgodzie na absolutorium. Jedynym radnym tego klubu, który nie podzielił opinii kolegów, był Marek Gruca.


Funkcję się pełni, a człowiekiem jest się całe życie
Opublikowany 2016-03-02 08:59:52 przez system | 7

Czas Bocheński: - Panie prezesie, pan jeszcze nie przejął swoich obowiązków?
Zbigniew Rojek: - Nie, swoje obowiązki mam przejąć od 1 marca (wywiad został przeprowadzony jeszcze w lutym - przyp. red.)


Wielkanocny uśmiech polskich dzieci na Litwie
Opublikowany 2015-04-04 23:49:28 przez system | 8

- Nasz pobyt u Polaków na Litwie dobiegł końca, zostało nam tylko do wykonania ostanie zadanie, już tu w Bochni – powiedział w wywiadzie dla naszego portalu pan Stanisław Dębosz po powrocie z kolejnego przedsięwzięcia charytatywnego. - Poproszono nas, abyśmy w imieniu wszystkich obdarowanych przekazali podziękowania oraz życzenia świąteczne wszystkim, którzy okazali się tak hojni - co niniejszym staramy się uczynić.


Wywiad z Andrzejem Dudą. Tylko u nas!
Opublikowany 2015-01-20 11:37:45 przez system | 12

Po niedzielnym spotkaniu z Andrzejem Dudą poprosiliśmy jeszcze, bardzo zmęczonego po długim dniu kandydata na prezydenta RP, o krotką rozmowę.


Wzrasta liczba przestępstw młodocianych w powiecie
Opublikowany 2014-05-11 01:26:02 przez system | 1

Wielu bocheńskich licealistów zamierza studiować prawo, marzy o wykonywaniu zawodów prawniczych. Sędzia Piotr Sajdera w wywiadzie udzielonym uczniom klasy dziennikarskiej II LO przybliżył prawdziwy obraz pracy sędziego polskiego sądu. Spotkanie zorganizowała Wiktoria Stachoń.