Kategoria: Historia dla Ciebie

Stan Wojenny – zbrodnia bez sądu i kary
Opublikowany 2021-12-12 14:45:48 przez Czas2012 | 1

Rocznica Stanu Wojennego co roku wzbudza duże emocje. Co roku 13 grudnia pod dom Wojciecha Jaruzelskiego przychodziły i przychodzą ludzie by zapalić świece i przypomnieć mu do czego wówczas doprowadził. Jeszcze do niedawna w dużych miastach szły marsze protestu, padały te same oskarżenia, te same żale. U wszystkich gotowała się wściekłość, bezsilność, niedowierzanie wywołane tym, że mijał rok za rokiem od kiedy strzelano do Polaków na ulicach, od chwili kiedy dosłownie rozjeżdżono czołgami kolejne polskie dążenie do wolności. Zmarnowano kolejne-lecie w budowie polskiej państwowości i nie było winnych. Od 40 lat nic się nie zmieniło.


Rewolucja Francuska: chcieli równości, wolności i braterstwa – wyszło im morderstwo
Opublikowany 2021-11-15 22:21:12 przez Czas2012 | 1

Gorące głowy ideologów Rewolucji Francuskiej pod sztandarami pięknych haseł o „równości, wolności i braterstwa” ukrywały najzwyklejszy w świecie plan wymordowania elit oraz brutalnego ataku na religię i Kościół Katolicki. Wielu ludzi szumne i piękne hasła przyjęło z wiarą i nadzieją ich realizacji. Stali się tym samym częścią krwawej machiny która zamiast wcielać wspomniane ideały w życie stała się machiną terroru, zniszczenia i pospolitej głupoty. W ideały Rewolucji Francuskiej wielu wierzy do dziś. Zapomina się jednak, że chodziło o zaplanowane masowe morderstwa określonych kręgów społecznych, a ideały były tylko kotarą czy piękną firanką za którą miały one być dokonane. Środkiem znieczulającym zagłuszającym barbarzyństwo rewolucjonistów, na którym wzorowały się inne późniejsze krwawe reżlimy XX w. O Rewolucji Francuskiej pisze Aleksander Cepak:


Dość propagandy! Prof. M. Patelski - Oto PRAWDZIWI Ojcowie Niepodległości - zobacz program
Opublikowany 2021-11-15 21:33:47 przez Czas2012 | 0
Odzyskanie niepodległości

Marzec '68 - Żydzi sami wyjeżdżali - zobacz program
Opublikowany 2021-11-15 21:14:59 przez Czas2012 | 0
Marzec '68

Czyim bohaterem był Lech Kaczyński?
Opublikowany 2021-04-10 10:45:30 przez system | 20

Kolejna - 11. rocznica katastrofy smoleńskiej nakłania nas do zastanowienia się nad sprawami których na co dzień nie porusza się często w debacie publicznej. Poniższy tekst, opublikowany w 2017 roku, będziemy przypominać przy każdej możliwej okazji gdyż sprawa nadal jest aktualna i nie jest sprawą którą można zignorować. Nie chodzi tu tym razem o roztrząsanie co się stało w Smoleńsku ale o postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w tej katastrofie tragicznie zginął. Są bowiem w Polsce środowiska skupione głównie wokół Gazety Polskiej, Prawa i Sprawiedliwości czy TV Trwam, które podkreślają, że postać Lecha Kaczyńskiego zasługuje na miano największego polskiego bohatera i patrioty ostatnich lat.


Operacja Warszawska 1920: Dymisja Józefa Piłsudskiego
Opublikowany 2020-08-10 11:27:26 przez Czas2012 | 12

100.rocznica zwycięskiej bitwy nad bolszewikami w 1920 roku jest okazją by odnieść się do tego wydarzenia. Z perspektywy 100 lat i na podstawie analiz i badań historycznych widzieć możemy prawie cały obraz głównych wydarzeń, choć w szczegółach z powodu niedostępności dokumentów jest on jeszcze niepełny. Wbrew politycznej propagandzie i wysiłków wielu środowisk usiłujących wbijać w świadomość społeczną wielkość i wybitność Józefa Piłsudskiego jako zasłużonego w tej bitwie, sprawę trzeba przedstawić jasno – Józef Piłsudski nie jest bohaterem Bitwy Warszawskiej i w najważniejszych chwilach nie był w niej obecny. 12 sierpnia zwolnił się z funkcji Naczelnika Państwa i Wodza Naczelnego przedkładając stosowne pismo na ręce premiera Witosa.


Prezydent Andrzej Duda, chrześcijaństwo, judaizm ...
Opublikowany 2020-05-06 15:17:23 przez Czas2012 | 14

Kampania prezydencka nabiera na sile. Im bliżej wyborów tym więcej plakatów rozwieszanych przez wyznawców tego czy innego kandydata. Trudno znaleźć ulice gdzie z parkanów, ścian czy słupów nie spoglądałyby na nas wizerunki tych, którzy starają się usiąść w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu 46. Niecodzienne okoliczności niewiele w tej grze zmieniają.


Demokracja-czy mamy być z czego dumni?
Opublikowany 2018-11-08 21:53:07 przez system | 1

W najbardziej gorący tydzień wyborów samorządowych, kiedy rozpalone umysły sztabów wyborczych myślą jak podejść przeciwnika i wygrać wybory, warto się chwilę zastanowić nad tym jak demokracja wygląda od strony krytycznej, jakie ma korzenie i co ze sobą niesie.


Rocznica Powstania znów stawia pytania o Leopolda Okulickiego
Opublikowany 2018-07-28 08:00:39 przez system | 10

Zbliżająca się rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego znów daje powody do dyskusji i przypomnienia tematów, które do dziś budzą emocje i nie są oficjalnie wyjaśnione. W ostatnim numerze tygodnika Historia bez Cenzury Jan Piński pisze o Leopoldzie Okulickim wprost: Ostatni przywódca Armii Krajowej był sowieckim agentem.


Judeopolonia - Żydzi przeciwko niepodległości Polski
Opublikowany 2017-10-27 12:39:45 przez system | 13

Mało kto zdaje sobie sprawę, że Żydzi robili bardzo wiele by Polacy w 1918 roku nie odzyskali niepodległości. Niestety, ale oprócz państw które znane są z kart historii jako nasi zaborcy, rzadko kiedy, prawdę mówiąc nigdy, nie wspomina się o elitach diaspory żydowskiej rozsianej po świecie, która planowała kolejny rozbiór naszych ziem. W tym celu robiła bardzo wiele by nie dopuścić do powstania niepodległego Państwa Polskiego.