Kategoria: Twój poradnik

Powracający emigranci zarobkowi uzupełniają swój porfel, odzyskując podatek dochodowy
Opublikowany 2021-04-26 12:19:55 przez Czas2012 | 0

W normalnych okolicznościach, zachodnie kraje takie jak Niemcy i Holandia, przyciągają Polaków lukratywnymi ofertami pracy. Obecnie, z powodu pandemii, wielu rodaków powraca do ojczyzny po długiej pracy za granicą i postanawia zostać tu na stałe, albo czeka na pojawienie się nowych możliwości zarobku w innym kraju. Ta przerwa w pracy jest dobrą okazją do rozpoczęcia procesu odzyskiwania nadpłaconego podatku i uzupełnienia portfela sporą sumą pieniędzy należących się od zagranicznego fiskusa.


Domowy ekspres do kawy: jak wybrać nie tylko stylowy ale i praktyczny model?
Opublikowany 2021-04-26 12:12:44 przez Czas2012 | 0

Znalezienie odpowiedniego ekspresu do kawy, który spełniałby potrzeby wszystkich członków rodziny, staje się coraz trudniejszym zadaniem. Szybko rozwijający się rynek ekspresów do kawy zmusza nas do poważnego i dogłębnego zapoznania się z możliwościami i funkcjami oferowanymi przez każde z tych urządzeń. Dostępne opcje obejmują ekspresy automatyczne, półautomatyczne i coraz bardziej przyciągające uwagę ekspresy do kawy na kapsułki. Pytamy specjalistów – jaki ekspres do domu wybrać, aby był to nie tylko piękny, ale przede wszystkim praktyczny zakup.


Na aparat ortodontyczny nigdy nie jest za późno
Opublikowany 2021-03-12 00:51:20 przez Czas2012 | 0

Leczenie wad zgryzu najczęściej kojarzymy z wiekiem dziecięcym, okresem dojrzewania, ewentualnie po prostu z młodym wiekiem. To zdecydowanie najlepszy czas, aby założyć aparat, bowiem kiedy organizm się rozwija, wada zgryzu jest łatwiejsza do leczenia, tkanki bardziej elastyczne, a kości mniej uwapnione. Jednak ograniczenia wiekowe w leczeniu ortodontycznym to mit. Dlatego niezależnie od tego, ile masz lat, pomyśl o swoim zgryzie. Zyskasz nie tylko równo ustawione, zdrowe zęby, ale i co najmniej kilka korzyści dodatkowych. Aparat ortodontyczny rozwiązuje bowiem nie tylko problemy natury estetycznej, ale przede wszystkim te związane ze zdrowiem.


Zbliża się sezon remontowy
Opublikowany 2021-01-22 01:44:15 przez Czas2012 | 0

Początek sezonu na remonty przypada na kwiecień, jednak przygotowania zwykle zaczynają się dużo wcześniej. Dwa miesiące to dobry czas na zaplanowanie wszystkich robót - można w tym czasie zorganizować budżet oraz znaleźć odpowiednich fachowców.


Dieta na dowóz dla zabieganych pomaga zadbać o zdrowie
Opublikowany 2021-01-18 14:35:37 przez Czas2012 | 0

Słowo dieta powszechnie kojarzy się przede wszystkim ze zrzucaniem zbędnych kilogramów. W rzeczywistości pod tym określeniem kryje się po prostu sposób żywienia. Dieta powinna być dopasowana do wieku, stanu zdrowia oraz codziennej aktywności fizycznej. Jeśli zjada się prawidłowo zbilansowane posiłki, unika się wielu chorób i problemów z nadwagą. Z tego powodu warto sięgnąć po zdrową i smaczną dietę pudełkową w Krakowie.


Wybór klimatyzatora przenośnego
Opublikowany 2021-01-04 21:29:15 przez Czas2012 | 0

Klimatyzatory przenośne wbrew pozorom różnią się wieloma parametrami, dlatego podczas zakupów nie należy kierować się wyłącznie wyglądem. Jeżeli chcesz kupić wydajny klimatyzator, poniższe wskazówki na pewno ci w tym pomogą.


Dystonia - kiedy mimowolne ruchy ciała mogą zwiastować chorobę?
Opublikowany 2020-11-03 09:10:05 przez Czas2012 | 0

Szacuje się, że w Europie żyje ok. 500 tys. osób zmagających się z różnymi postaciami dystonii. Chociaż ta rzadka choroba neurologiczna wywołuje odczuwalne przez chorego mimowolne ruchy ciała, jak wyginanie czy wykręcanie, wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że może chorować. Tymczasem nieleczona dystonia może prowadzić do nienaturalnego przechylenia głowy czy nieprawidłowego ułożenia ciała, które z czasem będzie się coraz bardziej utrwalać. Czy istnieje więc sposób by sobie z nią radzić?


Rak nerki – choroba, która rozwija się w ukryciu
Opublikowany 2020-10-08 14:07:40 przez Czas2012 | 0

Rak nerki to obecnie ósmy spośród najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. W Polsce coroczna liczba zdiagnozowanych pacjentów wynosi ok. 4,5 tysiąca . Chociaż jest to obecnie trzeci co do częstotliwości występowania nowotwór urologiczny, największym problemem pozostaje wciąż zbyt późna diagnostyka. Dzieje się tak ponieważ przez długi czas choroba rozwija się niemal bezobjawowo.


Jak sprawdzić przysługujące zniżki na OC?
Opublikowany 2020-09-29 13:28:17 przez Czas2012 | 0

Wykupienie ubezpieczenia OC wiąże się ze sporym – często jednorazowym – wydatkiem. Ratunkiem dla domowego budżetu są w takiej sytuacji zniżki OC, które przyznawane są określonym grupom kierowców. Za co można otrzymać zniżki i komu się należą? Zobacz, jak sprawdzić czy przysługują Ci zniżki OC!


Płaska stawka ...
Opublikowany 2020-06-29 21:11:02 przez Czas2012 | 0

Każdy, kto marzy o czerpaniu regularnych zysków z zakładów bukmacherskich, prędzej czy później przetrząsa Internet w poszukiwaniu systemów bukmacherskich, które zwiększą jego szanse na sukces. Jednym z tych, na które można natknąć się najczęściej, jest tzw. płaska stawka.