Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-09 15:13:43 przez system

1000 złotych od starosty z okazji tysięcznego porodu

W poniedziałek 7 grudnia w bocheńskim szpitalu odbył się tysięczny poród i na świat przyszła malutka Aleksandra. Gratulacje z tej okazji złożył starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, który przekazał szczęśliwiej mamie 1000 zł z przeznaczeniem na wyprawkę dla dziecka.

Życzenia złożył także dyrektor szpitala Jarosłąw Kycia. Szczęśliwymi rodzicami są Urszula i Paweł Pilch, a mała Aleksandra otrzymała 10 punktów w skali APGAR, tuż po urodzeniu ważyła 3200 gramów i mierzyła 62 cm.

To już drugi rok z rzędu, kiedy bocheński szpital przekracza liczbę tysiąca porodów. W zeszłym roku odbyły się 1004 porody, natomiast w 2013- 894 porody. To oznacza, że bocheńska placówka zaczyna cieszyć się ugruntowaną pozycją. Oddział zapewnia leczonym kobietom komfortowe warunki pobytu w niewielkich salach. Każda z sal wyposażona jest w węzeł sanitarny (wc, prysznic), darmowy dostęp do internetu, telewizję oraz dostęp do telefonu stacjonarnego. W oddziale znajdują się trzy sale porodowe, przystosowane do porodów siłami natury, porodów w wodzie oraz porodów rodzinnych.