Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-02-12 19:53:02 przez system

15 – lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapanowie

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łapanowie świętował 15 – lecie swojej działalności. Ten piękny Jubileusz świętowali w Sali Bankietowej Herbowa w Łapanowie, której właściciele, nieodpłatnie użyczyli na zorganizowanie uroczystości. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu – starosty Adama Korty i wicestarosty Ryszarda Drożdżaka.

Impreza zorganizowana w formie balu, była podziękowaniem dla wszystkich darczyńców, którzy przez 15 lat istnienia i działalności uczestniczyli w organizowanych aukcjach i kiermaszach, nabywając prace powstające w Warsztacie i w ten sposób wspierając podopiecznych w różnych przedsięwzięciach.

Przybyłych gości powitała kierownik Warsztatu Jolanta Drożdż, po czym Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” ks. Tadeusz Jarzębak, w kilku zdaniach przybliżył historię powstania Warsztatu. Następnie głos zabrał Starosta Bocheński Adam Korta, który na ręce Prezesa Stowarzyszenia oraz kierownika Warsztatu złożył list gratulacyjny z okazji tak pięknego Jubileuszu. Starosta wyraził wielkie uznanie dla wszystkich pracowników Warsztatu podkreślając 15 – letnie zaangażowanie w tworzenie tej placówki. Podziękował za pełną poświęcenia, wspaniałą i ofiarną pracę na rzecz podopiecznych, za tworzenie dla nich atmosfery ciepła, życzliwości i zrozumienia, by mogli się czuć bezpiecznie, jak w rodzinnym domu. Starosta, życząc wszystkim wielu sukcesów zawodowych, dalszych wspaniałych osiągnięć oraz satysfakcji na kolejne lata pracy, przekazał na ręce Kierownika Warsztatu upominek oraz czek w wysokości 1500 złotych. Serdeczne podziękowania Starosta skierował także do wszystkich naszych gości, którzy dzieląc się tym co mają i wspierając przez wszystkie lata działalności, przyczyniają się do tego, by podopieczni mieli większe możliwości rozwoju i szerokie perspektywy na przyszłość.

Podczas uroczystości, na życzenie licznie przybyłych gości odbyła się licytacja prac wykonanych podczas zajęć w Warsztacie. Najdroższym obrazem, jaki został wylicytowany był „Jezus”, wykonany techniką mozaiki ze szkła witrażowego przez podopiecznego pracowni szkła i witrażu – Waldemara Korbę. Obraz został kupiony za kwotę 1000 złotych.