Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-03-23 22:05:49 przez Czas2012

263 osoby w kwarantannie, jedna zarażona

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Rośnie liczba miejscowości i powiatów w których odnotowuje się nowe przypadki zarażenia. Dziś odnotowano 749 potwierdzonych zakażeń w całym kraju tym w Małopolsce jest ich 33. Złej passy nie uniknął i nasz powiat.

Jak do tej pory nie było przypadków zarażenia się koronawirusem któregoś z mieszkańców naszego powiatu. Do to tej pory bo dziś potwierdzono taką wiadomość. Jak się dowiedzieliśmy, choć jest to informacja jeszcze nieoficjalna, stało się to w północnej części powiatu w gminie Drwinia. Osobą zarażoną jest ksiądz. Tam też bierze się pod uwagę całkowite odwołanie mszy. Obecnie ustala się kto z księdzem mógł mieć kontakt. Prawdopodobnie byli to duchowni z parafii Uście Solne gdzie przed kościołem pojawiłą się informacja: „Ze względu na kwarantannę księdza proboszcza msze święte nie odbędą się w kościele” czy duchowni ze Szczurowej, którzy na stronie internetowej parafii zamieścili ogłoszenie:

PILNE
Drodzy Parafianie! W związku z tym, że 14 marca (sobota) mieliśmy kontakt z osobą, która okazała się zarażona koronawirusem musimy przebywać w kwarantannie na plebanii do 28 marca (sobota). Przede wszystkim czujemy się dobrze i nie wystąpiły u nas do tej pory żadne objawy. Niestety kościół do tego czasu będzie zamknięty. Msze Święte w zamówionych intencjach musimy celebrować na plebanii bez udziału wiernych. W najbliższym czasie zostaniemy poddani testom. Prosimy o modlitwę za nas i również uczulamy by bez powodu nie opuszczać swoich domów!!! Prosimy by tę informację przekazać dalej wszystkim naszym Parafianom czy to drogą telefoniczną, czy internetową, byle jak najbezpieczniej dla siebie.
Ksiądz Proboszcz wraz z wikariuszami

Strona internetowa parafii - TUTAJ

Zwiększa się także liczba rodaków wracających z zagranicy, co może jeszcze bardziej się nasilić w okresie przedświątecznym. Osoby wracające, jeśli nie mają oznak choroby, kierowane są do kwarantanny domowej, gdzie muszą przebywać przez dwa tygodnie odizolowane od ludzi. Jak poinformowała nas Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie w powiecie bocheńskim kwarantannie poddano dotychczas 263 osoby, nad 97 ustanowiono nadzór.

pw