Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-20 15:11:43 przez system

3 miliony dotacji na miejską "schetynówkę"

Bochnia pozyskała 3 mln zł dotacji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Koszt całości inwestycji to 6 146 461,67 zł. Tzw. „schetynówka” obejmie remont ulic: Brodzińskiego, Nowy Świat, Legionów Polskich, Krakowskie Przedmieście, Krakowska, Świętokrzyska, Oracka, Czackiego, Stasiaka, Gołębia i Bernardyńska.

Remonty obejmą wykonanie i wymianę: nawierzchni drogowych, chodników, krawężników, poboczy, kanalizacji opadowej oraz budowę miejsc postojowych. Odnowione przejścia dla pieszych wyposażone będą w kasetony z lampami pulsacyjnymi zasilanymi niezależnymi źródłami energii. Przewidywany jest także montaż barier i poręczy ochronnych zabezpieczających przed nagłym wtargnięciem na jezdnie.

Zakres inwestycji przedstawił Burmistrz Stefan Kolawiński i jego zastępca Robert Cerazy. Przetarg na zadanie wygrała firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia, z którą już w poniedziałek 19 września podpisano umowę na wykonanie zadania.

Ze względu na zbieg wykonywania powyższych prac z częściowym remontem drogi wojewódzkiej Nr 965 wystąpią spore utrudnienia w ruchu drogowym. Urząd Miasta prosi kierowców o uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ niektóre ulice będą musiały być wyłączone z ruchu, a na pozostałych zostanie wprowadzony ruch wahadłowy lub jednokierunkowy. Prace potrwają kilka tygodni.