Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-08-11 01:43:18 przez system

3 mln zł na budowę hali - starania miasta uwieńczone sukcesem

Jest ostateczna decyzja w sprawie dofinansowania budowy hali widowiskowo-sportowej w Bochni. Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał miastu na realizację tego celu 3 mln. zł. Kwota w istotny sposób zmniejszy koszty własne przedsięwzięcia.

O tym, że miasto będzie walczyć o finansowy zastrzyk na realizację inwestycji, wiadomo było od dawna. Już w listopadzie 2007 r., przy okazji prezentacji wizualizacji projektu hali, burmistrz zapewniał, że będzie zabiegał o pozyskanie środków zewnętrznych, przede wszystkim unijnych. W razie niepowodzenia, alternatywnym źródłem finansowania miał być Totalizator Sportowy. - Nie ma takiej opcji, żebyśmy nie dostali jakiegoś wsparcia, pytanie tylko w jakiej wysokości — twierdził wówczas Bogdan Kosturkiewicz.

Konkretne starania o pieniądze rozpoczęły się na początku roku wraz ze złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W czerwcu pomyślnie zakończono pierwszy etap procedury opiniowania wniosku. Od tego momentu los dofinansowania leżał w rękach Zarządu Województwa Małopolskiego, który miał wydać tzw. opinię strategiczną. Ostateczne rozstrzygnięcie poznaliśmy dziś. Jest ono korzystne dla Bochni.

Zastępca burmistrza Gustaw Korta, który bezpośrednio odpowiada za tę inwestycję nie kryje satysfakcji z pozytywnego zakończenia starań: To bardzo dobra wiadomość dla Bochni i jej mieszkańców. Pieniądze otrzymane z województwa na budowę hali to mniej pieniędzy z budżetu miasta na tę inwestycję. Przyznanie dotacji świadczy także pozytywnie o sprawności służb miejskich, odpowiedzialnych za aplikowanie pieniędzy zewnętrznych, gdyż ostatecznie zdołały przekonać Zarząd Województwa o celowości i zasadności dofinansowania budowy bocheńskiej hali. Wyrażam z tego powodu duże zadowolenie i dziękuję Zarządowi Województwa, a w szczególności wicemarszałkowi Romanowi Ciepieli, za wykazane zrozumienie i przychylność w stosunku do spraw bocheńskich.

  • Budowa hali w sumie pochłonie 14 mln. zł. Obiekt zostanie oddany do użytku na wiosnę 2010 r.