Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-27 15:26:31 przez system

3 śmiertelne ofiary w Boże Ciało

Podawaliśmy już informację o śmierci motocyklisty na drodze krajowej w Rzezawie. Wypadek miał miejsce w czwartek 26 maja. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej ponura. Oprócz niego zginął także kierowca samochodu osobowego. Ale to nie koniec zatrważającej statystyki.

O godz. 16.05 kierowca motocykla yamaha na lewoskrętnym łuku drogi, jadąc w kierunku Borku na wiadukcie nad autostradą, zjechał na prawe pobocze- chodnik i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Prawdopodobną przyczyna wypadku była nadmierna prędkość motocyklisty. Jezdnia w chwili zdarzenia była sucha, a warunki atmosferyczne dobre. Motocyklista to mieszkaniec Bratucic, miał 38 lat.

O godz. 21.00 w Łazach na drodze krajowej K94 kierujący motocyklem BMW, jadąc w kierunku Bochni, z bliżej nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do uderzenia w lewy bok prawidłowo jadącego swoim pasem ruchu pojazdu marki toyota yaris. W wyniku zdarzenia- pomimo podjętej akcji ratowniczej na miejscu zdarzenia zmarł kierowca toyoty - 62-letni mieszkaniec Niepołomic.

Motocyklista –36-letni mieszkaniec Bochni w stanie krytycznym został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Bochni, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

W powyższych sprawach zostały wszczęte śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Bochni.