Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-07-28 01:33:44 przez system

5 nowych radiowozów dla bocheńskich stróżów prawa

Obchody 90-tej rocznicy powstania polskiej Policji przypadły w Bochni na poniedziałek 27 lipca. Uroczystość ta związana była z nadaniem awansów na wyższe stopnie służbowe oraz uhonorowania medalami bocheńskich policjantów. Ponadto, nominacje poprzedzono poświęceniem przez ks. dr Kazimierza Fąfarę, zastępcę diecezjalnego duszpasterza Policji pięciu nowych radiowozów.

Pod budynkiem bocheńskiej komendy towarzyszyli gospodarzowi inspektorowi Markowi Rudnikowi; I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Mariusz Dąbek oraz Starosta Bocheński Jacek Pająk a także I zastępca komendanta powiatowego Policji nadkom. Mariusz Dymura.

Samochody przekazane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Wśród nich znalazły się 4 samochody osobowe Kia Ceed. Dwa z nich pracują w Wydziale Ruchu Drogowego, a dwa pozostałe to radiowozy nieoznakowane, które będą służyć policjantom służby kryminalnej. Piąty z podarowanych samochodów to Fiat Ducato, tzw. "furgon" z nowoczesnym, 3 litrowym silnikiem turbodiesla. Samochód przystosowany jest do przewozu 9 osób, w tym dwóch w przedziale dla osób zatrzymanych przekazany do Ogniwa Patrolowo—Interwencyjnego.

Foto - Kamila Zdebska