Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-05-28 20:11:42 przez Czas2012

74 TIRem po Brzeskiej

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z bocheńskiej drogówki. Nietrzeźwy 48-latek przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i wpadł na policyjny radar. Za to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (26 maja) 48-letni kierowca ciężarowego Volvo został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Brzeskiej w Bochni (fragment drogi DK94) przez policjantów z Bochni. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h i wpadł na policyjny radar. W trakcie kontroli, od 48-letniego kierowcy, mieszkańca województwa podkarpackiego, policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Już po kilku minutach, dzięki badaniu alkomatem udało się ustalić, że mężczyzna jest pijany i ma 1,06 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy za kierownicą tira, pędzący w terenie zabudowanym 74 km/h to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności i pogwałcenia wszelkich zasad bezpieczeństwa drogowego- komentują bocheńscy policjanci.

48-latek stracił prawo jazdy, a już wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i utrata prawa jazdy nawet na kilkanaście lat.