Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-03-09 12:54:42 przez system

Akademia Filmowa dla dzieci i młodzieży - dotacja dla Kina Regis

Początek roku okazał być się niezwykle łaskawy dla Miejskiego Domu Kultury. O dotacji w ramach programu Mecenat Małopolski pisaliśmy już wcześniej, podobnie o dotacjach 2 projektów z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Tym razem informujemy o dotowaniu projektu - Akademii Filmowej dla dzieci i młodzieży w Kinie Regis.

Jak nam doniósł Artur Pyra z Sieci Kin Studyjnych (do której należy Kino Regis) Zespół Ekspertów w dniu 21 stycznia 2008r. rozpatrzył nasz wniosek dotyczący przedsięwzięcia o chrakterze edukacyjnym i upowszechniającym kulturę filmową pod nazwą "Edukacja Filmowa"

Dotacja pozwoli na kontunuowanie rozpoczętego w grudniu 2008r. programu przygotowanego specjalnie dla dzieci i młodzieży. Jego celem jest prowadzenie zajęć edukcaji fimowo-medialnej dla uczniów wszystkich poziomów nauczania z obszaru powiatu bocheńskiego.

Jak dotąd wartościowym kinem, rzeczową prelekcją oraz dyskusją po seansie, zainteresowanych było około 300 uczniów szkół bocheńskich (szkoły podstawowe i gimnazja). Do tej pory młodzież uczestniczyła w projekcjach filmów: "Wszystko będzie dobrze" i "Pan od muzyki."

Niebawem poinformujemy o kolejnych seansach z prelekcją, a zainteresowanych nauczycieli zachęcamy do organizowania grup uczniów i korzystania z naszej oferty.

Tymczasem zapraszamy na oskarowe i nie tylko dobre filmy w Kinie Regis: "Prawdziwa Historia Benjamina Buttona", "Obywatek Milk", "Droga do szczęścia", a wkrótce "Slumdog. Miloner z ulicy" oraz "Popiełuszko. Wolność jest w nas".

Kontakt: 014 611 69 35, mdk@bochnia.pl, www.kino.bochnia.pl, www.mdk.bochnia.pl

[informacja prasowa]