Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-25 06:03:53 przez system

Akcja "Grosik"

Wzorem ubiegłego roku Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Bochni zamierza po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę pieniędzy do puszek oraz zabawek w organizowanej akcji chartytatywnej "Grosik", mającej na celu sprawienie odrobiny radości dzieciom podopiecznych PKPS.

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Bochni - stowarzyszenie charytatywne - niesie pomoc rodzinom, ich dzieciom i ludziom w ciężkiej sytuacji życiowej, a są to osoby często niezdolne do rozwiązywania swoich problemów samodzielnie tj. ludzie starsi, samotni, często niepełnosprawni, zdarza się, że zagrożeni demoralizacją, rodziny pozbawione środków do życia.

Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia i jak co roku organizatorzy akcji chcą przyczynić się do uśmiechu dzieci podopiecznych — tych małych istot, które nie są szczególnie obdarzone przez los.
Akcja odbędzie się w dwóch terminach: w sobotę 28 listopada oraz 5 grudnia. Zbiórka będzie miała miejsce m.in. w sklepach: sieć handlowa Delikatesy "Centrum" - ul. Wojska Polskiego, market spożywczy "Cold" Os. Niepodległości i ul. Brzeska oraz w samym centrum.

W akcji weźmie udział młodzież bocheńskich szkół średnich, która oddaje swój wolny czas, by sprawić radość dzieciom.