Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-10-22 06:28:19 przez system

Anglicy pomogą wypromować strefę

Na dzisiejszej (czwartek 22 października) konferencji prasowej burmistrz miasta Bogdan Kosturkiewicz podpisał umowę na kompleksowe studium zagospodarowania Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej (BSAG).

Jego partnerem był Tomasz Glixelli z angielskiej firmy Ove Arup & Partners International Limited, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg. Firma w swoich polskich przedstawicielstwach zatrudnia około 100 osób i podejmuje się różnorakich prac studyjnych i doradczych w zakresie szeroko rozumianego budownictwa lądowego.

Na sfinansowanie zadania miasto otrzymało grant z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 650 tys. zł. W skład projektu wchodzą:
- badania geotechniczne gruntu
- opracowanie raportu o barierach inwestycyjnych
- opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu
- opracowanie raportu oddziaływania na środowisko
- opracowanie logo Strefy, przewodnika dla inwestorów, folderu reklamowego itp.

Wszystkie prace mają zostać wykonane do końca maja 2010 roku. Całość będzie kosztować ok. 357 tys. zł

Bocheńska Strefa Aktywności Gospodarczej to liczący blisko 52 ha obszar, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego zjazdu z autostrady A4. Teren ten zdobył wyróżnienie w ramach konkursu "Grunt na Medal - edycja 2007" jako jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji inwestycyjnych w Małopolsce. Na terenie BSAG, będącej częścią krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mają powstać nowe firmy, których obecnośc podniesie atrakcyjnośc gospodarczą miasta i wpłynie na sytuację społeczno-ekonomiczną (obniżenie bezrobocia).