Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-04 11:59:34 przez system

Apel burmistrza o wywieszenie flag 11 listopada

W związku ze zbliżającą się 91-ą rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, burmistrz Bogdan Kosturkiewicz zaapelował do mieszkańców Bochni, by w tym dniu wywiesili na swoich domach flagi narodowe. Ci, którzy nie mają flagi mogą ją nabyć w Urzędzie Miasta.

Przypadające 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem Rzeczpospolitej Polskiej. Nawiązuje do wydarzeń sprzed 91 lat, gdy zjednoczeni pod biało-czerwonym sztandarem Polacy z trzech zaborów swą postawą przyczynili się w decydującym stopniu do wskrzeszenia państwa polskiego.
Apeluję do mieszkańców Bochni, by w ten dzień dowiedli swej pamięci o tamtych wydarzeniach poprzez wywieszenie na swoich domach flag w narodowych barwach. Niech odświętnie udekorowana Bochnia dowiedzie swego przywiązania do idei, dla których w 1918 roku walczyli i ginęli nasi rodacy.

Burmistrz Miasta Bochni
Bogdan Kosturkiewicz

Wychodząc naprzeciw licznym prośbom ze strony mieszkańców, Urząd Miasta Bochni rozpoczyna dystrybucję biało-czerwonych flag w wymiarach 120x75 cm do wywieszenia na domach z okazji świąt państwowych.
Cena jednej flagi wynosi 9 zł. Flagi są do nabycia w Punkcie Obsługi Klienta (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego)