Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-03-30 03:41:08 przez system

"Atrybuty siły" gimnazjalistów

W piątek 27 marca około 14.00 policjanci bocheńskiej Komendy Policji otrzymali informację o planowanym siłowym starciu dwóch grup bocheńskich gimnazjalistów. Do starcia miało dość w Bochni w okolicach tzw. Kolejki.

Szybka i skuteczna akcja policjantów pokrzyżowała plany nastolatkom. Wylegitymowano kilkunastu gimnazjalistów. Zatrzymano trzech uczniów. Dwóch 16-latków i o rok młodszego kolegę z dwóch przeciwstawnych sobie obozów. Jeden miał przy sobie siekierę i nóż. Drugi natomiast posiadał kastet. Posiadanie przy sobie kastetu bez zezwolenia jest zabronione.
Zatrzymani odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za usiłowanie udziału w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi.
Powodem planowanej tzw. "ustawki" była chęć rewanżu za pobicie gimnazjalistów kilka dni wcześniej. Zatrzymani byli trzeźwi. Dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn planowanego starcia a także udziału w nim innych osób prowadzą policjanci Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KPP w Bochni. Dzięki dobrej współpracy ze szkołami a także sprawnie przeprowadzonej akcji policyjnej uniknięto użycia przez zatrzymanych bardzo niebezpiecznych przedmiotów w bójce.