Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-02-17 21:16:14 przez system

Audyty budynków mieszkalnych przy pomocy termowizji

W ramach programu Life, którego partnerem jest miasto Bochnia, w dniach 20, 21 oraz 23 lutego Ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie przeglądy budynków na terenie miasta przy pomocy kamery termowizyjnej.

Każdy budynek emituje ciepło, które ucieka bezpowrotnie do atmosfery. W naszym interesie jest, aby było go jak najmniej, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i obniżymy rachunki. Badania kamerą termowizyjną pomaga ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych.

Aby możliwe było wykonanie przeglądu termowizyjnego, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15º C. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne bez opadów, bądź wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (nie może być to dzień słoneczny).

Osoby zainteresowane wykonaniem pomiarów proszone są o kontakt z Ekodoradcą telefonicznie pod nr tel. (14) 61 49 154 bądź osobiście w Urzędzie Miasta Bochnia w pokoju 7. Liczba miejsc jest ograniczona, a przeglądy wykonywane będą w dniach 20, 21 i 23 lutego w godz. 16:00 – 19:00. Powyższe przeglądy termowizyjne budynków nie są specjalistycznymi badaniami, a jedynie pozwolą sprawdzić czy izolacja termiczna dobrze spełnia swoje zadanie.

Akcja przeglądów termowizyjnych nie jest powiązana z uczestnictwem w projektach wymiany pieców węglowych na nowe ekologiczne kotły węglowe, gazowe lub na biomasę.