Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-21 16:50:25 przez system

Aukcja Wielkich Serc na rzecz Hospicjum

6100 zI przyniosła VII Aukcja Charytatywna na rzecz Bocheńskiego Hospicjum Domowego, przeprowadzona w Oratorium św. Kingi w niedzielę 20 września.

Co dwa lata członkowie i wolontariusze Hospicjum - ci drudzy wywodzący się zwłaszcza spośród młodzieży Zespołu Szkół nr 3 Bochni, przeprowadzają aukcję, z której całkowity dochód przeznacza się na pomoc lekarską, pielęgniarską i duchową, roztaczaną nad podopiecznymi Hospicjum.

Na tegorocznej aukcji wystawiono łącznie 68 prac malarskich, autorstwa częściowo osób znanych (i uznanych) w lokalnym środowisku artystycznym (Sławomir Jabłoński, Grzegorz Kapcia, Eugeniusz Mroczek, Sławomir Nitendel, Michalina Pięch, Maria Rojkowska czy Krzysztof Staśko), częściowo zaś niemalże debiutantów. Nie to było jednak ważne, ale szczytna idea, jaka przyświecała wszystkim.

Niestety, artyści dopisali, ale osoby chcące licytować - już nieszczególnie, ku wyraźnemu zmartwieniu organizatorów. Na szczęście ci, którzy przybyli, godnie zastępowali nieobecnych, czego wynikiem była wyżej podana kwota, uzyskana za zlicytowane prace.