Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-12-27 01:46:09 przez system

Autostrada w Bochni za 24 miesiące?

  • Tego przynajmniej chcą urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podpisując we wtorek 22 grudnia umowę na wykonanie kolejnego odcinka autostrady A4 - z Szarowa do Brzeska.

Zwycięzcą przetargu okazało się polsko-czesko-słowackie konsorcjum, na czele którego stoi Polimex-Mostostal. Za 780 mln złotych ma powstać 23-kilometrowy odcinek, w połowie którego ma znaleźć się nasze miasto, które zostanie połączone z autostradą węzłem w okolicach obecnej drogi do Uścia Solnego.

W Stanisławicach i Kłaju powstaną miejsca obsługi klientów z toaletami, parkingiem i miejscami do wypoczynku. Na całym "bocheńskim" odcinku powstanie 18 wiaduktów i 5 mostów. Między innymi to w okolicach Bochni powstanie przestronna kładka dla zwierząt, które inaczej nie zdołałyby przekroczyć linii autostrady, oraz most na Rabie. Niewykluczone, że to właśnie od jego budowy zacznie się ruch na budowie nowego odcinka "Czwórki", gdyż jak się nieoficjalnie dowiadujemy to w Bochni Polimex-Mostostal chce utworzyć swe centrum logistyczne budowy całego odcinka.

GDDKiA liczy, że nową drogą pojedziemy na wiosnę 2012 roku.