Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2010-01-21 07:50:44 przez system

Bandzior już za kratkami

W poniedziałek 18 stycznia policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni w toku wytężonych działań operacyjno-wykrywczych zatrzymali 23-letniego mieszkańca Bochni, podejrzewanego o dokonanie napadu rabunkowego, do którego doszło kilka dni wcześniej (14 stycznia) w samo południe w Bochni przy ul. Matejki.

Nieznany wówczas mężczyzna, ubrany w czarną krótką kurtkę ze stójką, zasłaniającą usta, z założoną na głowie czapką, wszedł do pomieszczenia Powszechnego Domu Kredytowego, wyciągnął przedmiot przypominający wyglądem pistolet i zażądał od pracownicy punktu wydania pieniędzy. Gdy kobieta poinformowała go, iż w placówce nie przechowuje się pieniędzy, a ponadto pokazała mu swoją portmonetkę, w której również nie miała pieniędzy, wybiegł, nie dokonując zaboru żadnych pieniędzy czy też rzeczy.

Mimo, iż sprawca nie dokonał zaboru pieniędzy policjanci traktowali tę sprawę jako priorytetową. Ustalenie sprawcy utrudniała również skąpa ilości informacji o napastniku. To nie przeszkodziło policjantom w szybkim jego ustaleniu i zatrzymaniu.

W czwartek Sąd Rejonowy w Bochni zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W związku z opisanym przestępstwem mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.