Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-25 11:57:16 przez system

Bandzior na quadzie

18 listopada około godz. 16.00 w Nieszkowice Małych jeżdżący czterokołowym pojazdem tzw. quadem nieznany mężczyzna niszczył wierzchnią warstwę okolicznych łąk. Takiemu zachowaniu sprzeciwił się 73-letni mieszkaniec tej miejscowości, zwracając uwagę kierującemu. Reakcja była zaskakująca.

Kierujący zatrzymał pojazd, podszedł do mężczyzny i dwukrotnie zadał mu cios pięścią w twarz, w wyniku czego poszkodowany doznał wstrząśnienia mózgu i obrażeń szczęki. Pomimo, iż starszy mężczyzna utracił chwilowo przytomność i doznał obrażeń twarzy sprawca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. Ustalenie napastnika było utrudnione z uwagi, iż jego twarz była zasłonięta przez kask ochronny.
W efekcie podjętych czynności operacyjnych sprawca tego bulwersującego pobicia został ustalony i zatrzymany. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec tej samej miejscowości.
Odpowie za uszkodzenie ciała pokrzywdzonego, co wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.