Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-09-08 01:08:55 przez system

Banki kuszą łatwymi pieniędzmi - Piknik PKO BP

Skafander oraz Trebunie Tutki zagrały na wczorajszym pikniku, zorganizowanym przez PKO BP z okazji 50-lecia istnienia placówki tego największego banku w Bochni. Poza tym odbyło się wiele imprez dodatkowych, m.in. wystąpił Teatr Horyzont, Najemna Grupa Solnego Grodu, były także konkursy dla dzieci.

Muzyczną cześć jubileuszu wypełniły występy kapeli Bochnianie i Zespołu Pieśni i Tańca Bochnianie, zespołu SKAfander oraz znany ze swych góralskich rytmów zespół Trebunie Tutki. Odbył się także pokaz rowerowy grupy AQILA z Wadowic. Ale jeszcze zanim do tego doszło odbył się mecz między przedstawicielami Urzędu Miasta a pracownikami PKO BP.
Ze względu na dobra formę — bocheńscy urzędnicy grają nadzwyczaj często - wygrał Urząd Miejski 5:0. W przerwie meczu zaprezentowały się cheerleaderki z II LO. Mimo przegranej banku Burmistrz Miasta wręczył drużynie PKO okolicznościowy puchar. Bank PKO idealnie wykorzystał okazję, by nie tylko przypomnieć o swojej historii ale także zareklamować swe usługi pożyczkowe.

Bocheński oddział PKO BP powstał 17 lutego 1958 roku. Pierwsza jego siedziba mieściła się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 2. Naówczas dyrektorem był Pan Zbigniew Kicia. Drugim dyrektorem do tego roku był znany prawie wszystkich bochnianom, lubiany Pan Idzi Cybura. To Pan Idzi tworzył placówkę przy ul. Trudnej 13 (dawna bożnica), która pod tym adresem działa od 22 lipca 1991 roku. Idziego Cyburę, człowieka, który całe swoje życie zawodowe związał z tym bankiem, zastąpił na stanowisku dyrektora Oddziału jego uczeń - "wychowanek" Michał Pilarski.

Idąc ulicami Bochni trudno nie spotkać wynajętych pracowników czy przedstawicieli różnych instytucji finansowych rozdających ulotki z reklamą tanich pożyczek i kredytów. Decydując się jednak na pożyczkę radzimy dokładnie sprawdzić, na jakich warunkach jest ona przyznawana. Mimo, że bez poręczeń czy zbędnych dokumentów zwrot zaciągniętej pożyczki może nas sporo kosztować. Podobnie jest z większymi kredytami. I tak np. taka pierwsza rata kredytu hipotecznego na sumę 100 000 tys. złotych w banku PKO BP na okres 15 lat, w wyliczeniu symulacyjnym (czego można dokonać na stronie banku), będzie wynosiła: odsetki 6739. 73, rata kapitałowa 2357.84, spłata 9097.57 zł. Ostatnia rata wyglądać będzie następująco: odsetki 105.49, rata kapitałowa 12117.31, spłata 12222.80. Ale coś za coś. Bank na nas oczywiście zarobi — jak każdy inny — ale dzięki temu pożyczy nam pieniądze na zrealizowanie swego często największego marzenia. Obyśmy tylko byli w stanie to wszystko później pospłacać.