Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-07-19 04:51:42 przez system

Będzie magistrala - 150 km dla rowerzystów

Już od przyszłych wakacji Bochnia stanie się częścią liczącego ponad 140 km Rowerowego Pierścienia Solnego - turystycznego szlaku kulturowego po dawnych salinach wielicko-bocheńskich.

Jego budowę miasto zrealizuje wspólnie z dziewięcioma gminami z powiatu bocheńskiego oraz powiatów: wielickiego i brzeskiego. Projekt właśnie uzyskał dofinansowanie Zarządu Województwa Małopolskiego.

Szlak będzie regionalną magistralą rowerową, która umożliwi turystom bezpieczne przemieszczanie się połączone ze zwiedzaniem najbardziej urokliwych atrakcji dawnych Żup Krakowskich.

Prace ruszą w tym roku. Zarówno trasa główna jak i trasy łącznikowe szlaku zostaną oznakowane. Będzie on wyposażony w infrastrukturę towarzyszącą — stojaki na rowery, wiaty postojowe. Przewiduje się także jego wizualizację: utworzenie strony internetowej, kompletu map i przewodników.

Na terenie samej Bochni powstanie odcinek ciągu pieszo-rowerowego o utwardzonej nawierzchni. Projekt zakłada ponadto poprawę jakości odcinka drogi leśnej łącznika nowowiśnickiego.