Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-11-11 18:31:36 przez eb

Bessów: zderzenie audi z traktorem

Dziś ok godz. 17.00 doszło d o groźnego wypadku na drodze powiatowej Bochnia – Uście Solne, na pograniczu wsi Bessów i Bogucice. Kierowca audi na angielskich numerach rejestracyjnych jechał z dużą prędkością.

Nie zauważył na czas ciągnika, stojącego na jego pasie ruchu.

Ogromny ciągnik marki Fenot z przyczepą odbierał właśnie ziarno kukurydzy od kombajnu, pracującego na polu obok drogi.

Kierowca audi próbował uciec na lewą stronę, jednak nie do końca mu się udało. Uderzył w traktor z taką siłą, że oderwało się jedno z wielkich kół Fenota. Audi wylądowało w rowie. Prowadzący był najprawdopodobniej przypięty pasami. Na pewno otworzyły się poduszki powietrzne w samochodzie. To wszystko sprawiło, że wyszedł z wypadku niemal bez szwanku. Nie wiemy czy był trzeźwy.

Na miejsce przyjechały 2 jednostki OSP: Cerekiew i Bogucice, oraz PSP z Bochni, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Drogę czasowo zamknięto.

Uzupelnienie:
Sprawca wypadku ma 36 lat. Policjanci w jego oddechu wyczuli alkohol, jednak nie zgodził się na bdanie alkomatem. W związku z czym pobrano mu krew do analizy. Mężczyzna był też poszukiwany przez policję za przestępstwo w innej sprawie.

Więcej o sprawie można przeczytać tutaj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3202365093166753&id=578472098889412