Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-08-31 10:37:28 przez system

"Bezpieczna droga do szkoły" - akcja policji

Jak co roku, przez pierwsze dwa tygodnie września policjanci i strażnicy miejscy będą pełnić służbę w pobliżu szkół. Przedmiotem działań stróżów prawa będzie też wzmożona kontrola autobusów dowożących dzieci. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom udającym się na lekcje.

Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na ruch w godzinach porannych w pobliżu placówek, do których uczęszczają najmłodsi uczniowie.

Nadzorem objęty zostanie zorganizowany przewóz dzieci i młodzieży autobusami szkolnymi. Wszystkie pojazdy służące do przewozu uczniów zostaną we wrześniu i październiku skontrolowane przez policjantów. Funkcjonariusze będą też zwracać uwagę na niewłaściwy przewóz dzieci w pojazdach osobowych.

W ubiegłym roku akcja przyniosła skutek. W powiecie bocheńskim liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci spadła do 14 z 22 w 2007 r. W zdarzeniach tych 18 dzieci zostało rannych a 2 poniosło śmierć ( obie ofiary to pasażerowie jednego samochodu).

Do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na drogach przyczyniło się wyposażenie wszystkich uczniów szkół podstawowych w gminie Bochnia w kamizelki odblaskowe. Kamizelki takie otrzymały również dzieci z gminy Drwinia. W tym roku, już we wrześniu, kolejne elementy odblaskowe trafią do uczniów szkół w gminie Rzezawa, a także do dzieci klas I-III w Bochni.