Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-09-22 03:10:58 przez system

Bezpieczniej (i luźniej) w busach

Od dzisiaj policja rozpoczyna wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów podróżujących popularnymi wśród pasażerów busami. Policjanci będą kontrolować stan techniczny pojazdów, poziom trzeźwości kierujących.

Sprawdzane będą także wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami oraz ilość przewożonych osób. W przypadku stwierdzenia ponadnormatywnego przewozu osób kierującemu proponowany jest mandat w wysokości 300 zł. Według taryfikatora przewidywana grzywna wynosi od 20 do 300 zł.
Przepisy prawa ruchu drogowego zabraniają dopuszczenia pojazdu do ruchu w przypadku stwierdzenia przewożenia większej ilości osób niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kontynuowanie wykonywanego kursu jest możliwe w przypadku ustąpienia przyczyny zakazu.

  • Takie drastyczne środki powinny zmusić przewoźników do respektowania przepisów, poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących. Zdajemy sobie sprawę, iż taki bezwzględny zakaz kontynuowania przewozu osób wydany przez policjanta spotka się z krytyką. Liczymy, iż sami pasażerowie mając na uwadze dotarcie do celu bez przymusowego postoju będą "pilnować" kierowcę, aby nie zabierał zbyt dużej ilości osób.*