Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-05-26 18:14:30 przez KacperGlod

Biała sobota w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Czym jest ta akcja?

Można było bezpłatnie wykonać USG piersi, skonsultować wynik z lekarzem onkologiem, a w razie potrzeby otrzymać skierowanie na specjalistyczne badanie. W Szpitalu Powiatowym w Bochni odbyła się akcja profilaktyczna „Zadbaj o siebie”. Wzięło w niej udział 20 kobiet.

Akcja została zorganizowana z inicjatywy pracowników oddziału chirurgii z pododdziałem onkologicznym i diagnostyki obrazowej a także Starostwa Powiatowego w Bochni w ramach działań profilaktycznych.

Każda pacjentka uczestnicząca w akcji otrzymała upominki promujące samobadanie i profilaktykę pod kątem nowotworu piersi.

/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/szpital.jpg

Inicjatywa została ciepło przyjęta przez pacjentki. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie udało się przyjąć większej ilości osób. Wydarzenie pokazało jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu badania. Jej inicjatorzy już planują kolejną akcję związaną z profilaktyką onkologiczną.

Organizatorzy akcji dziękują: dr n.med. Annie Kocurek, prof. dr hab. n. med. Piotrowi Skotnickiemu, Pracownikom Rejestracji CPS (Centrum Poradni Specjalistycznych) oraz dyrekcji szpitala za zaufanie i możliwość zorganizowania akcji - przeczytać możemy na stronie szpitala.

Fot. Szpital Powiatowy w Bochni