Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-02-01 11:58:26 przez Czas2012

Biuro Poselskie Stanisława Bukowca: przecięto wstęgę

Musiało minąć 19 lat aby znowu mieszkaniec Bochni został posłem. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Biura Poselskiego Stanisława Bukowca, który wszedł do parlamentu z partii Porozumienie Jarosława Gowina. Biuro mieści się na II piętrze budynku Cechu przy ulicy Białej.

W uroczystości wziął udział Jarosław Gowin, szef Porozumienia, a także wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Obecni byli niemal wszyscy wójtowie z bocheńszczyny, oraz burmistrzowie Bochni i Nowego Wiśnicza. Byli obecni samorządowcy z innych powiatów: proszowickiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Także komendant bocheńskiej policji oraz wysocy rangą przedstawiciele więziennictwa.

Biuro pobłogosławił i poświęcił ks. proboszcz parafii św. Mikołaja, Ryszard Podstołowicz. Przypomniał słowa Jezusa o domu wybudowanym na skale.

Po tradycyjnym przecięciu wstęgi głos zabrał gospodarz biura czyli Stanisław Bukowiec. Dziękował za poparcie dla swojej kandydatury w wyborach i wyraził nadzieję, że biuro poselskie stanie się miejscem spotkań z mieszkańcami: tymi, którzy potrzebują pomocy ale również tymi, którzy sami mają pomysły na rozmaite problemy naszej społeczności. A także z małymi i średnimi przedsiębiorcami oraz – samorządowcami. Stanisław Bukowiec zapewnił o swoim stałym zaangażowaniu w problemy ludzi i regionu.

Potem wypowiedział się wicepremier. Nie szczędził ciepłych słów Stanisławowi Bukowcowi. Określił go jako swojego długoletniego przyjaciela, na którym – co rzadkie w polityce – nigdy się nie zawiódł. Zapewniał, ze jego partia Porozumienie ma szczególnie na uwadze pomoc małym przedsiębiorcom.
- Staszek to bardzo doświadczony samorządowiec. Mówię to z zazdrością bo nigdy nie byłem samorządowcem. Wyraził uznanie dla lokalnych działaczy samorządowych nazywając ich politykami „z lepszego kruszcu” niż ci w Warszawie.

Zapewnił również, że Porozumienie będzie stać na straży tego co drogie dla większości Polaków: chrześcijaństwa, rodziny, tradycyjnych wartości. O te wartości partia będzie też zabiegać w europarlamencie, realizując rodzaj krucjaty wśród społeczeństw europejskich.

Ta wypowiedź sprowokowała Pawła Wieciecha, naczelnego Czasu do pytania: Właśnie dziś Brytyjczycy świętują uwolnienie się ze struktur Unii. Czy pana partia, wzorem Anglików, również podejmie kroki w celu naszego wyjścia z komunistycznej Unii? Mówił pan bowiem o polskiej krucjacie w Unii. Tymczasem jest odwrotnie, to Unia prowadzi krucjatę w Polsce.

Jarosław Gowin zapewniał, że nasza przynależność do UE jest wielką wartością. Przypomniał, że nie mamy takiego położenia geopolitycznego jak GB, bez sąsiadów, o tysiąc kilometrów od Rosji. Myśl wicepremiera można podsumować zdaniem: - wychodzenie z Unii jest błędem, należy natomiast zrobić wszystko aby ją zreformować.

Biuro poselskie Stanisława Bukowca będzie czynne w dniach:|
- poniedziałek 14:00 – 18:00
- wtorek 10:00 – 14:00
- środa 10:00 – 14:00

Przewidziano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i starszych, którym trudno jest wejść na II piętro. Po telefonicznym uzgodnieniu terminu można się będzie spotkać z posłem w świetlicy Cechu, mieszczącej się na parterze budynku (dojazd od ul. Matejki).

eb