Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-02-01 11:58:26 przez Czas2012

Biuro Poselskie Stanisława Bukowca: przecięto wstęgę

Musiało minąć 19 lat aby znowu mieszkaniec Bochni został posłem. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Biura Poselskiego Stanisława Bukowca, który wszedł do parlamentu z partii Porozumienie Jarosława Gowina. Biuro mieści się na II piętrze budynku Cechu przy ulicy Białej.

W uroczystości wziął udział Jarosław Gowin, szef Porozumienia, a także wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Obecni byli niemal wszyscy wójtowie z bocheńszczyny, oraz burmistrzowie Bochni i Nowego Wiśnicza. Byli obecni samorządowcy z innych powiatów: proszowickiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Także komendant bocheńskiej policji oraz wysocy rangą przedstawiciele więziennictwa.

Biuro pobłogosławił i poświęcił ks. proboszcz parafii św. Mikołaja, Ryszard Podstołowicz. Przypomniał słowa Jezusa o domu wybudowanym na skale.

Po tradycyjnym przecięciu wstęgi głos zabrał gospodarz biura czyli Stanisław Bukowiec. Dziękował za poparcie dla swojej kandydatury w wyborach i wyraził nadzieję, że biuro poselskie stanie się miejscem spotkań z mieszkańcami: tymi, którzy potrzebują pomocy ale również tymi, którzy sami mają pomysły na rozmaite problemy naszej społeczności. A także z małymi i średnimi przedsiębiorcami oraz – samorządowcami. Stanisław Bukowiec zapewnił o swoim stałym zaangażowaniu w problemy ludzi i regionu.

Potem wypowiedział się wicepremier. Nie szczędził ciepłych słów Stanisławowi Bukowcowi. Określił go jako swojego długoletniego przyjaciela, na którym – co rzadkie w polityce – nigdy się nie zawiódł. Zapewniał, ze jego partia Porozumienie ma szczególnie na uwadze pomoc małym przedsiębiorcom.
- Staszek to bardzo doświadczony samorządowiec. Mówię to z zazdrością bo nigdy nie byłem samorządowcem. Wyraził uznanie dla lokalnych działaczy samorządowych nazywając ich politykami „z lepszego kruszcu” niż ci w Warszawie.

Zapewnił również, że Porozumienie będzie stać na straży tego co drogie dla większości Polaków: chrześcijaństwa, rodziny, tradycyjnych wartości. O te wartości partia będzie też zabiegać w europarlamencie, realizując rodzaj krucjaty wśród społeczeństw europejskich.

Ta wypowiedź sprowokowała Pawła Wieciecha, naczelnego Czasu do pytania: Właśnie dziś Brytyjczycy świętują uwolnienie się ze struktur Unii. Czy pana partia, wzorem Anglików, również podejmie kroki w celu naszego wyjścia z komunistycznej Unii? Mówił pan bowiem o polskiej krucjacie w Unii. Tymczasem jest odwrotnie, to Unia prowadzi krucjatę w Polsce.

Jarosław Gowin zapewniał, że nasza przynależność do UE jest wielką wartością. Przypomniał, że nie mamy takiego położenia geopolitycznego jak GB, bez sąsiadów, o tysiąc kilometrów od Rosji. Myśl wicepremiera można podsumować zdaniem: - wychodzenie z Unii jest błędem, należy natomiast zrobić wszystko aby ją zreformować.

Biuro poselskie Stanisława Bukowca będzie czynne w dniach:|
- poniedziałek 14:00 – 18:00
- wtorek 10:00 – 14:00
- środa 10:00 – 14:00

Przewidziano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i starszych, którym trudno jest wejść na II piętro. Po telefonicznym uzgodnieniu terminu można się będzie spotkać z posłem w świetlicy Cechu, mieszczącej się na parterze budynku (dojazd od ul. Matejki).

eb
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


Kbc
2020-02-02 05:36:33

Rozumiem że pan Bzdek był na tym otwarciu.

cleo
2020-02-02 12:45:04

wstyd byc posłem PIS .

Mim
2020-02-02 14:22:58

Jarosław Gowin plecie najwyraźniej brednie przecząc jednocześnie sam sobie. Będzie dbał o wartości, kulturę, tradycję itp. w Unii podczas gdy polityka tejże Unii te wartości zwalcza wpuszczając na ulice, uniwersytety, salony i parlamenty lewacką, marksistowską hałastrę, promującą kosmopolityzm, wynaturzone środowiska LGBT oraz tych co zaczynają zwalczać wszelkie przejawy samodzielnego myślenia. Ten minister to jakiś dziwny człowiek. Mówi jedno, a dzieje się odwrotnie i to za jego przyzwoleniem. Ciekaw jestem jak się skończy sprawa z prof. Budzyńską i czy minister Gowin podejmie skuteczną interwencje?

driver
2020-02-02 14:26:04

a ten ksiądz nie ma jeszcze zarzutów za wypadek śmiertelny ? kiedy rozprawa i sankcje ....

WW
2020-02-02 14:55:33

Nie ma bo najwyraźniej nie jego wina. A proces to ty możesz mieć za plecenie bzdur...

PW
2020-02-02 15:08:40

W ogóle PiS jest dziwną partią. Razem z PO i SLD wprowadzali nas do Unii Europejskiej i to znając bardzo złe warunki jakie sami wynegocjowali (fatalny układ Polski w głosowaniu w Radzie) oraz znając w jak złym kierunku i szkodliwym dla nas zmierza polityka Komisji Europejskich, a teraz walczą z problemami jakie sami sobie i nam naważyli. Jak powiedziałby klasyk Kisielewski: Bohatersko walczą z problemami które sami stworzyli. Widząc w jak złe układy nas wpakowali straszą Rosją, że niby jak nie Unia to Putin. Wcześniej chodził wierszyk: jak nie Unia to Białoruś. Oczywiście Rosja Putina to nie jest nasz sąsiad umiłowany ale to nieprawda, że istnieje tylko taka alternatywa. To jest mącenie ludziom w głowach. Łukaszenka, co można dodać, ma o wiele więcej swobody w podejmowaniu suwerennych decyzji niż polski rząd piszczący pod butem to raz Unii (czytaj Niemiec) to raz USA i Izraela. Partie którym nogi wyrastają z Okrągłego Stołu i Magdalenki (PO, PiS, SLD i jej obecne klony, PSL) powinny zniknąć ze sceny politycznej. Dość już Kiszczakowych cwaniaków i doklejanych amatorów.

Do PW
2020-02-05 20:26:02

Widząc tendencję do powtarzania się, chyba wiem kim jesteś :) Pozdro!

Do Kbc
2020-02-05 20:51:56

Nie był :)

par.kk
2020-02-06 16:49:48

ww nie jest w temacie i bajanie....