Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-12-05 19:54:13 przez system

Bocheńscy Patrioci pamiętają o dzieciach na Litwie

Znów dary z Bochni pojadą do naszych rodaków na Wileńszczyźnie! Tym razem organizatorem jest Stowarzyszenie Bocheńscy Patrioci.

Oto co piszą na swojej stronie www:

"Po raz kolejny udamy się na Wileńszczyznę z paczkami dla rodaków. Nasze paczki trafią bezpośrednio do dzieci w przedszkolach, świetlicach, do rodzin i osób starszych. Odwiedzimy również m.in. Hospicjum w Wilnie.

Co zbieramy:- SŁODYCZE- żywność do paczek: konserwy mięsne i rybne, ryż, kasza, herbata, kakao, kawa, makaron, olej, warzywa i owoce w puszce, cukier- środki czystości (mydła, szczoteczki i pasty do zębów, proszki do prania itp.)- zabawki i pluszaki (nowe)- DO HOSPICJUM: Sudocrem, Pampersy (M i L), Nutridrink Protein, podkłady jednorazowe, rękawice jednorazowe niesterylne.
Mamy również swoją "Szlachetną Paczkę" dla 6 rodzin wielodzietnych w potrzebie z Wileńszczyzny. Zainteresowane osoby pomocą prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej podając adres email.

Gdzie zbieramy?Zbiórki prowadzimy w przedszkolach i szkołach. W środę opublikujemy pełną listę. Będzie można tam dostarczać dary, lub do nas bezpośrednio po wcześniejszym kontakcie.

Do Kiedy? Do 18 grudnia - w tym dniu będzie symboliczne zakończenie zbiórki w Mała Czarna Bistro podczas prelekcji którą organizujemy (więcej informacji w przyszły weekend). Do Małej Czarnej można również dostarczać dary, będziemy je odbierać na bieżąco.
Wszystkie dary zostaną przewiezione do szkoły w Grobli, gdzie wraz z uczniami będziemy pakować zebrane dary w paczki.

Zachęcamy do zrobienia własnej paczki która zostanie przekazana rodakom (lub paczki do Hospicjum), koniecznie z kartką świąteczną i własnoręcznie napisanymi życzeniami!
Zachęcamy do wsparcia akcji instytucje, firmy, organizacje itd.
Zachęcamy również do wyjazdu z nami na Kresy!

https://www.hospisas.lt/?lang=pl
http://www.wmb.lt/