Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-02 15:26:09 przez system

Bocheńska "Budowlanka" na Festiwalu Zawodów

„#Bepro – bądź profesjonalistą!” to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Zawodów, odbywającego się w Krakowie w dniach 26-28 marca. Festiwal skierowany był do małopolskich gimnazjalistów, stojących przed wyborem szkoły zgodnej z ich predyspozycjami, zainteresowaniem oraz umożliwiającej zdobycie zawodu z przyszłością.

Zespół Szkół nr 2, jako jedyny reprezentant Powiatu Bocheńskiego, już po raz trzeci wystąpił z prezentacją podczas Festiwalu. Impreza ta cieszy się co roku dużą popularnością wśród zwiedzających.

W poprzednim roku Targi odwiedziło ok 15 tysięcy uczniów z Małopolski. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowało się blisko 250 wystawców (szkoły zawodowe, wyższe uczelnie) z kraju i zagranicy. Podczas Targów uczniowie ZS2 prezentowali kierunek technik architektury krajobrazu wykonując ciekawą aranżację przestrzeni służącą do wypoczynku i relaksu. W trakcie pokazu uczniów gimnazjaliści mogli poznać praktyczne aspekty związane wykonywaniem elementów małej architektury, nasadzeniem krzewów i roślin oraz spróbować swoich umiejętności wykonując poszczególne elementy aranżacji.

Atrakcyjna forma prezentacji szkoły mająca tytuł "Zagraj w zielone!-uruchom swoją wyobraźnię, stwórz przestrzeń relaksu” przyciągała uwagę swoją pomysłowością i oryginalnością. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość rozgrywania pojedynków szachowych w otoczeniu zieleni. Autorami prezentacji byli Agnieszka Michałowska i Marcin Kargol, a wykonawcami uczniowie klas I i III.