Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-14 20:10:12 przez system

Bocheńska firma wykształciła młodych liderów

Krakowska Fundacja CEKIN „Społeczeństwo – Kultura – Przedsiębiorczość” w partnerstwie z bocheńską firmą Kinoamatorskie.pl zakończyły prowadzenie projektu „Akademia Młodych Liderów Społecznych”, w ramach którego odbyły się szkolenia dla uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Efektem szkoleń była m.in. gra miejska oraz wykonanie muralu w szpitalu dla najmłodszych pacjentów.

Celem projektu „Akademia Młodych Liderów Społecznych” było m.in. wsparcie młodych osób, które chcą działać w swoich lokalnych społecznościach i posiadają predyspozycje do liderowania w nich. Inicjatywa skupiła wokół siebie 18 uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy brali udział w różnego rodzaju szkoleniach.

Do projektu zaproszona została firma Kinoamatorskie.pl z Bochni, która przeprowadziła dla uczestników zajęcia z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jak wspomina prowadzący zajęcia, właściciel firmy Michał Kołdras: „Grupa młodzieży była bardzo aktywna i zainteresowana prezentowaną tematyką. Wielu z nich obecnie wykorzystuje nabyte umiejętności m.in. na szkolnych akademiach, czy choćby podczas wystąpień w Młodzieżowej Radzie Miasta Krakowa.”

Oprócz nabytej wiedzy, młodzi liderzy w ramach projektu zorganizowali również grę miejską „Tramwajem przez Kraków" oraz stworzyli malowidło ścienne „Podwodny świat" w pokoju zabiegowym Oddziału Chirurgii Dzieci Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Celem projektu było zainicjowanie wzrostu udziału młodych obywateli w sprawach publicznych poprzez edukację obywatelską i kształtowanie kompetencji społecznych.