Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-01-28 19:06:27 przez KacperGlod

Bocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Szpital Powiatowy w Bochni znalazł się w gronie trzech najlepszych szpitali położniczych w Małopolsce. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że zostało przyznane przez same mamy. Warto dodać, że to kolejny ranking, w którym bocheńska „porodówka” wypadła tak dobrze.

Ranking „Gdzie rodzić po ludzku 2022?” to jedyne takie zestawienie, które obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Powstał w oparciu o wyniki ankiety wypełnianej przez kobiety po porodzie.

Autorzy rankingu w każdym województwie wyróżnili trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego. Bochnia w małopolskim zestawieniu znalazła się na pierwszym miejscu!
Tak dobrze oceniona bocheńską porodówka może pochwalić się nie tylko doskonałymi warunkami lokalowymi, bardzo dobrym sprzętem diagnostycznym, ale przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą, która stale podnosi swoje kwalifikacje. W ubiegłym roku w bocheńskim szpitalu na świat przyszło 1542 dzieci, rok wcześniej było to 1466 maluchów.

  • Bocheńska porodówka to nasza wizytówka, dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny kobiety, które rodziły w naszym szpitalu doceniły jakość, fachowość i oczywiście podejście personelu. To przede wszystkim ciężka praca całego zespołu nie tylko Położniczo - Ginekologicznego, ale również Oddziału Noworodków przynosi takie efekty, za co im bardzo dziękuję — mówi Adam Korta, Starosta Bocheński.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczen 2023/Szpital.jpg

Fot. Starostwo Powiatowe, Szpital Powiatowy w Bochni