Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-07-10 04:56:28 przez system

Bocheński beton ma się dobrze

  • A już na pewno ten budowlany. Dzisiaj, w piątek 10 lipca przy ul. Łany oddano do użytku nowoczesną betoniarnię firmy Dyckerhoff Polska, co jednoznacznie należy kojarzyć z przybliżaniem się do naszego miasta budowanej autostrady A-4.

O to, żeby się kruszywo dobrze mieszało z cementem i żadne piekielne moce w tym nie przeszkadzały zadbał ks. Pikul z parafii sw. Mikołaja, poświęcając teren zakładu. Bocheńska betoniarnia jest 520 na świecie i 8 w Małopolsce zakładem produkującym beton, którego właścicielem jest znany koncern Dyckerhoff. Bocheński zakład może produkowac do 70 m3 betonu na godzinę, co czyni go poważnym graczem na lokalnym rynku. Firma ma ro0zbudowaną sieć "gruszek" do przewozu betonu, a kolejnym jej atutem jest własna cementownia, zlokalizowana w miejscowości Sitkówka-Nowiny koło Radomia.
Betoniarnia Dyckerhoffa specjalizować się będzie w produkcji betonu drogowego i mostowego, co nie dziwi w perspektywie nieodległego w czasie rozpoczęcia prac na budowie autostrady w okolicach naszego miasta. Docelowo zatrudniać będzie 10 pracowników.