Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-11-26 18:01:18 przez system

Bocheński PiS ma nowego przewodniczącego

W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory w strukturach miejskich w bocheńskim Prawie i Sprawiedliwości. Jego przewodniczącym został Ireneusz Sobas.

Wybrano również skład nowego zarządu. Znaleźli się w nim Piotr Dziurdzia (dotychczasowy przewodniczący) i Mariusz Zając.

Ireneusz Sobas na co dzień pracuje jako wicedyrektor Wydział Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej. Wcześniej, dwukrotnie, był sekretarzem Urzędu Miejskiego w Bochni.

Jest historykiem z wykształcenia oraz autorem licznych opracowań nt. przeszłości Bochni, które publikuje głównie na łamach Kroniki Bocheńskiej. Jest np. twórcą świetnie napisanego i wnikliwego artykułu o zbiorowej egzekucji na mieszkańcach Bochni, dokonanej przez Niemców pod koniec 1939 roku w lasku Uzbornia. Niedawno zadebiutował jako autor książki pt. „Niebezpieczne dekady” poświęconej bocheńskim Żołnierzom Wyklętym.

Ubiegłotygodniowe wybory w PiS są elementem przygotowania do kampanii przed wyborami samorządowymi. Pełnomocnik partii w okręgu tarnowskim, Włodzimierz Bernacki wyraźnie stawia na wzmocnienie struktur lokalnych PiS, co było sprawą nieco zaniedbaną do niedawna. Wybory odbywają się we wszystkich gminach, w których liczba członków PiS wynosi min. 15 osób. Wybrano już przewodniczących w Gminie Drwinia (Mirosław Siudak) oraz w Gminie Bochnia i Lipnica Murowana.

10 grudnia mają się odbyć wybory zarządu w powiatowych strukturach PiS.