Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-12-20 14:46:38 przez system

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne za nami

W niedzielę 18 grudnia na bocheńskim Rynku odbyło się bocheńskie spotkanie Wigilijne, które było połączone z loterią charytatywną.

Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń mieszkańcom Bochni przez burmistrza miasta Stefana Kolawińskiego oraz podzielenia się opłatkiem z mieszkańcami. W programie imprezy nie zabrakło występów wokalnych przygotowanych przez MCDiM „Ochronka”, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Miejskiego Przedszkola Nr 1, klasę śpiewu Ogniska Muzycznego przy Szkole Muzycznej oraz grupę wokalną „Nadzieja” przy Parafii Św. Jana Nepomucena. Szkoła Tańca „Dance & Fitness House”, dzieci z Ochronki i ze Szkoły Podstawowej Nr 4 („Tiger Dance”) przygotowały specjalne występy taneczne, a Straż Pożarna przystroiła choinkę na Rynku ozdobami wykonanymi w Ochronce.

Mieszkańcy Bochni mogli również obejrzeć na Rynku jasełka pt. „Piekło Niebo”, przygotowane przez podopiecznych Ochronki. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów były także kiermasze ozdób bożonarodzeniowych i wystawa ikon. Dzieci miały ponadto możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i jego pomocnikami, pomalowania twarzy, wzięcia udziału w warsztatach świątecznych dekoracji z balonów, czy obejrzenia zagrody z żywymi zwierzętami. Bocheńskie Spotkanie Wigilijne to także finał międzyszkolnego konkursu plastycznego „Anioł naszych Świąt”.

Organizatorzy zadbali również o to, żeby wszyscy uczestnicy spotkania mogli spróbować rozgrzewającej kwaśnicy, którą na Rynku częstowali kucharze Restauracji Salina.

Całkowity dochód z loterii i kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych, przygotowanego przez Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” w Bochni trafił do podopiecznego Fundacji Auxilium.

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne połączone ze Świąteczną Loterią Charytatywną przygotowało Stowarzyszenie Ochronka Dom-Serce-Ludzie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Bochni, zaangażowaniu Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, oraz partnerów i sponsorów.