Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-05-11 12:04:56 przez system

Bochnia ma Wosennym Pikniku Podróżników

Jutro,12 maja na terenie Parku Lotników Polskich w Krakowie odbędzie się Wiosenny Piknik Podróżników, podczas którego odsłoniętych zostanie kolejnych osiem tablic opisujących i upamiętniających osiągnięcia polskich podróżników i eksploratorów, znajdujących się w Alei Podróżników, Zdobywców i Odkrywców.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00 na terenie Parku Lotników Polskich, pomiędzy Tauron Areną Kraków a Ogrodem Doświadczeń im. Stanisława Lema.

O godz. 12:00 nastąpi główna część, czyli uroczyste odsłonięcie kolejnych ośmiu tablic Alei Podróżników z udziałem zaproszonych gości, władz Miasta Krakowa i Małopolski, firm, instytucji współpracujących przy powstawaniu Alei oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych. Następnie podróżnicy, odkrywcy i zdobywcy spotkają się z publicznością i będą opowiadać o swoich przygodach.

Tegoroczne grono uhonorowanych tworzą: Ludomir Mączka – autor najdłuższej trwającego rejsu jachtem, Krzysztof Starnawski – światowy rekordzista w nurkowaniu zamkniętym, Piotr Chmieliński – pierwszy w świecie człowiek, który kajakiem i pontonem przepłynął Amazonkę, Mariusz Ziółkowski – archeolog i etnohistoryk Inków, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – pierwsza kobieta, który samotnie opłynęła Ziemię,Ryszard Czajkowski – twórca podróżniczo-geograficznych filmów i programów telewizyjnych, Olgierd Budrewicz i Ryszard Kapuściński – autorzy bogatych zbiorów reportaży podróżniczych.

Na całym terenie ustawione zostaną stoiska, w których będzie można zdobywać wiedzę nie tylko ekologiczną, ale także zorganizowane zostaną punkty zabawy i edukacji dla całych rodzin, oczywiście z nagrodami.

Swoje stoisko podczas Pikniku zaprezentuje także Miasto Bochnia.
PROGRAM PIKNIKU:
sobota, 12 maja 2018 r.
godz. 11:00 – 19:00

godz. 11.00 – Rozpoczęcie Pikniku Wiosennego – powitanie
Prowadzenie – Maciej Sokołowski

godz. 12.00 – Uroczyste odsłonięcie tablic w Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców – ul. Lema

Rozmowy z podróżnikami na scenie:
godz. 13.00 – Krzysztof Starnawski (płetwonurek, speleolog),
godz. 14.00 – Piotr Chmieliński (kajakarz, podróżnik),
godz. 15.00 – Ryszard Czajkowski (podróżnik),
godz. 16.00 – Mariusz Ziółkowski (archeolog) – Prezes The Explorers Clug oddział Polska
godz. 19.00 – Zakończenie Pikniku