Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-02-03 05:39:41 przez system

Bochnia na autostradowym szlaku najpóźniej za dwa lata!

Krakowski oddział Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę kolejnych 57 km autostrady A4 ? od węzła ?Szarów? do Tarnowa. Prace powinny ukończyć się w 2011 roku. A to oznacza polaczenie Bochni z autostradą, która zahacza już o granicę polsko-niemiecką.

W kwietniu tego roku kierowcy mają wjechać na ponad 20-kilometrowy fragment nowej autostrady A4, który od węzła nad ul. Wielicką w Krakowie poprowadzi w okolice Niepołomic, do Szarowa. Na tym skończy się jednak szybka jazda i trzeba będzie wrócić na jednopasmową "czwórkę". Na autostradę prowadzącą pod sam Tarnów musimy jeszcze poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że plany uruchomienia tej trasy przed Euro 2012 zostaną zrealizowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na budowę brakujących 57 km. Budowa obejmie teren między węzłem w Szarowie a planowanym węzłem w Krzyżu na wysokości Tarnowa. Budowę od czerwca będzie prawdopodobnie prowadziło trzech wykonawców, na tyle etapów podzielono bowiem inwestycję i tyle ogłoszono przetargów.
Może się zatem okazać, że odcinek "bocheński" zostanie akurat ukończony jako pierwszy i Bochnia połączenie z autostradą uzyska najwcześniej — przed Brzeskiem i Tarnowem.