Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-02-12 18:57:44 przez system

Budowlanka wabiła nowych uczniów

270 gimnazjalistów odwiedziło w zeszłym tygodniu bocheńską „budowlankę”, czyli Zespół Szkół nr 2 podczas V Festiwalu Zawodów. Zawodów, bowiem szkoła od dawna nie ogranicza się do kształcenia jedynie techników budowlanych.

Tytuły rozmaitych bloków programowych, na które zaproszono gimnazjalistów mówią same za siebie: ”Ulepszaj świat architekturą”, „Kraina OZE” ( o technice energii odnawialnej), ”REBRANDING” (o technice reklamy), „Podróż w różnych wymiarach” (geodezja), BUDOWLANY MINECRAFT (dotyczący budowy dróg i mostów), ”Postaw na kolor” (o malowaniu wnętrz) czy wreszcie „Dotknij matematyki” (o matematyce na wesoło). Uczniowie mogli brać udział w wielu ekscytujących zajęciach, z pomocą komputerów i najnowszych oprogramowań. Mogli np. stworzyć własną mapę w modelu 2D i 3D, aplikacją sketchup, czy programem Gogebra.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kierunki w Zasadniczej Szkole Zawodowej: monter izolacji przemysłowych i stolarz. O pierwszym z zawodów móili uczniom przedsatwiciele współpracującej z ZS nr2 firmy BOHLE. O stolarstwie zaś – pracownicy firmą pana Jakuba Ćwiąkały.

Foto z www.zs2-bochnia.p