Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-07-08 19:50:37 przez system

Cerekiew podwójnym zwycięzcą w GZS - P

Wczoraj w Nieszkowicach Małych odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Składały się, jak zawsze z dwu konkurencji sztafety pożarniczej z przeszkodami i tzw. bojówki czyli uruchomieniu pompy pożarniczej, rozwinięciu i połączeniu wszystkich węży oraz podaniu wody.

W zawodach wzięły przede wszystkim drużyny męskie, ale były też dwie żeńskie – z Bogucic i Cerekwi. Bogucice jako jedyne wystawiły Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

Druhowie walczyli zażarcie i wyniki pierwszych trzech drużyn niewiele różniły się pd siebie. Ostatecznie zwyciężyła OSP Cerekiew. II miejsce przypadło Bogucicom, a trzecie ex æquo Moszczenicy i Bessowowi.
Łatwiejsze zadanie miały dziewczęta. Tu również palma pierwszeństwa przypadła OSP Cerekiew, z tym, że różnica wobec drugiej żeńskiej drużyny była zdecydowanie większa.

Zwycięstwu w Gminnych ZS-P jest przepustką do startu w zawodach powiatowych. Z kolei najlepsi w powiecie wezmą udział w zmaganiach wojewódzkich. Finałem są zawody krajowe, które wyłaniają najlepszą drużynę OSP w Polsce.

Foto z <https://www.facebook.com/marek.bzdek1>