Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-05-21 20:58:11 przez system

Czarne chmury nad mostem w Kamyku

Co dla przeciętnego mieszkańca gminy Łapanów oznacza olbrzymie zadłużenie samorządu? Zapewne niewiele: każdy żyje swoim życiem i zastanawia się raczej nad własnymi wydatkami niż nad gminną kasą.

Ale bywają sytuacje, kiedy ludzie mogą odczuć długi Łapanowa w bolesny sposób. Tak dzieje się z mieszkańcami Kamyka w tej gminie. W lipcu ubiegłego roku zamknięto tam dla ruchu kołowego stary, drewniany most, wyznaczając objazdy przez Sobolów. W tym roku gmina wystarała się o dotację na budowę nowej przeprawy z Urzędu Wojewódzkiego – 4,5 mln zł. Rozpisała już konkurs ofert dla wykonawców, który ma się rozstrzygnąć w najbliższy piątek.

Cóż z tego, kiedy samorząd powinien mieć 1 mln wkładu własnego do tej inwestycji, a tego miliona nie posiada. Drastycznie zadłużona Gmina ma również trudności z pozyskaniem pożyczki z banku. W tej sytuacji przetarg może zostać unieważniony, a ludzie z Kamyka będą używali objazdu przez trudny do przewidzenia czas.

Przyszłość mostu w Kamyku rozstrzygnie się najprawdopodobniej na najbliższej sesji rady gminy, która odbędzie się w czwartek 24 maja.

Foto z https://krakow.tvp.pl