Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-01 22:44:22 przez system

Czego to ludzie nie ukradną…

Zachłanność złodziei nie zna granic. Poniżej kilka przykładów z terenu naszego powiatu, ilustrujących, ze łupem złodziei może paść praktycznie wszystko.

Przez kilka dni w sierpniu tego roku „zaradny” 18-letni mieszkaniec Bochni wynosił po kilka sztuk desek z placu budowy. Ze skradzionych desek zbudował dla siebie domek letniskowy. Łączna wartość skradzionych desek to ponad 3 tysiące złotych.

W wyniku podjętych działań operacyjnych funkcjonariuszy KPP w Bochni udało się zatrzymać spawcę, któremu policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego przedstawili zarzut z art. 278 par. 1 kk, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku sierpnia tego roku w wyniku podjętych działań operacyjnych przez funkcjonariuszy KPP w Bochni zatrzymany został 30-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który w przeciągu kilku dni ukradł kilkaset losów w Galerii Rondo. Ich wartość to ponad 650 zł.

- Zatrzymanemu został przedstawiony zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - tłumaczy asp. szt. Dominika Półtorak z KPP Bochnia.