Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-15 16:56:57 przez system

Czesi w I LO

„Mathemacital Tasks Ligue” to całoroczny konkurs matematyczny, zorganizowany przez I LO w Bochni. Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, a także propagowanie nauki języka angielskiego i matematyki wśród uczniów, doskonalenie umiejętności językowych, aktywizacja środowiska nauczycieli matematyki na rzecz pracy z młodzieżą zainteresowaną poznawaniem matematyki, promowanie wartości pracy nad rozwojem swoich uzdolnień i przede wszystkim nawiązanie współpracy z innymi szkołami i wymiana doświadczeń.

W tym roku do konkursu została zaproszona szkoła z nowego Miasta na Morawach (Czechy). Zadania do rozwiązania umieszczane były od listopada 2014 roku do maja 2015 roku na stronie internetowej szkoły. Uczniowie przystąpili do konkursu w 4-5-osobowych grupach. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 49 uczniów (31 uczniów z I LO i 18 z Nowego Miasta).

Uczniowie za każde comiesięczne poprawne rozwiązania zadań otrzymywali punkty, które gromadzili na swoim koncie. Finał konkursu odbył się w dniach 9-11 czerwca. Pierwsza runda finału polegała na rozwiązywaniu 10 zadań w grupach. Zadania te nie były łatwe, ale młodzi miłośnicy matematyki poradzili sobie z nimi bez trudu.

Po tej części finału uczniowie połączeni w nowe polsko-czeskie grupy przystąpili do drugiej rundy: „Matematyka w terenie”. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i ambicją podeszli do rozwiązywania zadań. Długi dzień matematycznych zmagań zakończył się wspólną kolacją i grilem. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 czerwca w murach I LO.

Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu „Mathemacital Tasks Ligue” zostali uczniowie I LO: Kamila Gajek, Aleksander Londo, Arkadiusz Babiarz, Krzysztof Broniak, Piotr Paruch. II miejsce zajęli Michaela Burešová, Michal Starý, Martin Daněk i Jan Trödler.