Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-14 08:43:13 przez system

Debata "Jak sobie radzić z problemami wychowawczymi"

W sobotę 11 kwietnia w Gimnazjum nr 1 w Bochni odbył się wykład pod tytułem „Jak sobie radzić z problemami wychowawczymi w praktyce szkolnej?” Uczestniczyło w nim prawie osiemdziesięciu nauczycieli z Bochni, powiatu, woj. małopolskiego i świętokrzyskiego.

Wykład poprowadził dr hab. Jacek Pyżalski, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk humanistycznych, pedagog, mediator sądowy, autor książek i licznych artykułów na temat trudnych zachowań młodzieży i problemów szkolnych, jeden z najbardziej cenionych autorytetów (w Polsce i poza granicami) w tej dziedzinie.

Zaprezentowane przez profesora nowatorskie sposoby radzenia sobie w trudnych wychowawczo sytuacjach szkolnych, w relacji uczeń-nauczyciel, były mocno osadzone w praktyce i sprawdzone w wielu sytuacjach i środowiskach szkolnych, które wykładowca analizował.

Praktyczna wiedza oparta i na badaniach naukowych i na wdrożonych, skutecznych metodach rozwiązywania problemów wychowawczych w różnych szkołach w Polsce oraz wieloletnie doświadczenia pracy z młodzieżą - to szczególne wartości tego wykładu i warsztatu.

Wszyscy uczestnicy zajęć podkreślali wysoką użyteczność metod prof. Pyżalskiego w praktyce szkolnej, profesjonalizm i kulturę wykładowcy, użyteczność zdobytej wiedzy i sympatyczną atmosferę wykładu. - Doktor Pyżalski to znakomity fachowiec, i bardzo praktyczny pedagog, na pewno zastosuję zaproponowane przez niego metody w pracy z uczniami - skomentowała zajęcia jedna z uczestniczek szkolenia.

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Europa Lingua z Bochni i ambasadorowie programu English Teaching: Krystyna Pacuła , Edyta Piwowarczyk i Bogumiła Sroka Barbach. Program jest finansowany przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „Nida”.

E.P.