Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-05-13 13:51:17 przez system

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Mikluszowicach

Na Miasteczku Ruchu Drogowego w Mikluszowicach zorganizowano Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Program imprezy obfitował w szereg atrakcji skierowanych do dzieci i młodzieży.Można było wysłuchać hymnu Polski i Unii Europejskiej w wykonaniu Szkoły Muzycznej I stopnia w Mikluszowicach oraz podziwiać program przygotowany przez przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Po tańcach i wspólnym śpiewie przeprowadzono Gminny Konkurs Piosenki w Językach Krajów Unii Europejskiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Drwinia. Na Miasteczku Ruchu Drogowego dla najmłodszych czekało szereg atrakcji, m.in.: konkursy sprawnościowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów; Turniej Rowerowy nadzorowany przez policjantów z KPP w Bochni, malowanie twarzy "Barwy UE", które cieszyły się olbrzymią popularnością. W trakcie imprezy można było skosztować tradycyjnych, polskich potraw oraz wziąć udział w Quizie o UE.

W drugiej części uroczystości nagrodzono laureatów konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego "Radosne zabawy w kolorach Unii Europejskiej", Gminnego Konkursu Fotograficznego "Obiekty unijne w mojej gminie w obiektywie", Gminnego Konkursu Multimedialnego "Jak UE zmieniła moją gminę?". Barwne prace plastyczne i ciekawe fotografie można było podziwiać w czasie uroczystości. Na koniec wręczono nagrody zwycięzcom Gminnego Konkursu Piosenki w Językach Krajów Unii Europejskiej, którzy musieli wykazać się perfekcyjną znajomością języków obcych oraz wyrazistym głosem i wyjątkowym słuchem.

Imprezę zakończył Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP w Mikluszowicach rozegrany na „Orliku”.